Ознака: Каталонија
каталонија воведува строги правила

Ако одите во Барселона нема пушење во автомобил, но ни на стадион

пред 2 години
ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР КАКО ПАНДОРИНА КУТИЈА ЗА ГРЦИЈА - ОТВОРА МНОГУ ПРАШАЊА

Ќе стане ли регионот Македонија грчка Каталонија?

пред 2 години
Деветмина од 12-те осомничени се наоѓаат в затвор

Протест во Барселона за ослободување на обвинетите за обидот за отцепување на Каталонија

пред 2 години
во шпанија врие заради каталонија

Илјадници демонстранти на улица бараат оставка на шпанскиот премиер (ВИДЕО)

пред 2 години
Поради неисполнување на своите должности

Мадрид се закани дека ќе испрати национална полиција во Каталонија

пред 2 години
Протести во Каталонија

Шест полицајци повредени при судири меѓу полицијата и демонстранти (ВИДЕО)

пред 2 години
Поради нееднаков третман на судот

Уште двајца каталонски лидери почнаа штрајк со глад

пред 2 години
Една година по неуспешниот обид

Масовни протести за независност на Каталонија

пред 2 години
Свет

Протест во Барселона за единство на Шпанија

пред 2 години