Ознака: карантин
Македонија

Две недели карантин во Македонија за секој кој ќе пристигне од овие две земји

пред 4 дена
Свет

Целосен карантин во Турција до 17 мај

пред 2 недели
Регион

Кипар од утрово во строг двонеделен карантин

пред 2 недели
Регион

Грција ја прошири листата земји за кои се укинува карантинот, Македонија не е меѓу нив

пред 2 недели
Регион

14 дена карантин за македонските државјани во Албанија

пред 3 недели
Свет

Њу Делхи затворен шест дена поради рекордниот раст на коронаинфекциите

пред 3 недели
Регион

Ројтерс: Грција го укинува карантинот за земјите членки на ЕУ, Израел, САД, Британија, Србија и ОАЕ

пред 3 недели
Македонија

Заев со апел до граѓаните да се почитуваат мерките за заштита: Не излегувајте ако не е потребно и никако не се групирајте!

пред 1 месец
Регион

Задолжителен седумдневен карантин по пристигнувањето во Грција

пред 1 месец
Магазин

„Карантин“ на Иван Андреевски во официјалната селекција на светскиот фестивал во Анеси

пред 1 месец
Свет

Италија воведува карантин за патниците од ЕУ

пред 1 месец
Свет

Во Виена продолжен карантинот до 11 април

пред 1 месец
Регион

Словенија целосно се затвора 11 дена

пред 1 месец
Регион

Рестораните во Србија остануваат под клуч

пред 2 мес.
Свет

Австрија го одложи отворањето на рестораните, најавени нови ограничувања

пред 2 мес.
Свет

Израел: Електронска алка за сите во карантин, невакцинираните не смеат да ја напуштат земјата

пред 2 мес.
Регион

Србија се затвора: Ќе работат само продавници за храна, аптеки и бензински пумпи до 22 март

пред 2 мес.
Свет

Италијанците револтирани поради новиот карантин

пред 2 мес.
Регион

Словенија ги продолжи мерките за уште една недела, Црна Гора е подготвена за карантин

пред 2 мес.
Македонија

МЗ: Задолжителен карантин за лица кои доаѓаат од сите јужноафрикански земји

пред 2 мес.