Ознака: капитални инвестиции
според директорот допрва следува градежната сезона

Во првиот квартал реализирани 22 отсто од капиталните инвестици на ЈПДП

пред 6 дена
Економија

Сугарески: Изградбата на капиталните проекти се приоритет број еден за Владата

пред 1 нед.
нема конкретен одговор дали ќе има ребаланс на буџет

Наспроти катастрофалната реализација на капиталните инвестиции, Тевдовски е убеден дека има подобрување

пред 1 нед.
реакција на експертите по катастрофалната реализација на капиталните расходи

Владата да ги засука ракавите и да ги реализира капиталните инвестиции

пред 4 недели
и покрај лошите бројки , премиерот очекува успешна економска година

Продолжува катастрофалниот тренд на реализација на капиталните инвестиции

пред 4 недели
По нулата од Германците

Анѓушев формираше тим од министри за подобра реализација на капиталните инвестиции

пред 2 мес.
Економија

На капиталните инвестиции не им оди, реализирани само 3,5% во првите два месеца

пред 2 мес.
И покрај лошиот старт, Сугаревски останува оптимист

Ќе се реализираат планираните капитални инвестиции за годинава

пред 3 мес.
Лани беше најлошо, како ќе биде годинава!

Реализацијата на капиталните инвестиции во јануари е само 1,09 %

пред 3 мес.
Најава на вицепремиерот Анѓушев

Ќе има нови критериуми за подобро да се реализираат капиталните инвестиции

пред 4 мес.
Премиерот Заев ветува

2019 та ќе биде година на економски резултати (ВИДЕО)

пред 5 мес.
ВМРО-ДПМНЕ ЗА НЕИСКОРИСТЕНОСТА НА КАПИТАЛНИТЕ ИНВЕСТИЦИИ

Срамно е да се фалат со 1 км. локален пат и со 100 канти за отпадоци

пред 6 мес.
Продолжува катастрофата со капиталните инвестиции

За десет месеци реализирани само 41% од капиталните инвестиции

пред 6 мес.
Премиерот Заев е оптимист

Ќе расте процентот на капитални инвестиции

пред 7 мес.
ПРЕС НА ВМРО-ДПМНЕ

Катастрофа со капиталните инвестиции – ни автопатишта, ни патишта…ни Клиничка болница

пред 7 мес.
За 9 месеци реализирани само 27 %

Капиталните инвестиции слаба страна на Владата

пред 7 мес.
Денеска ново задолжување од 57 милиони евра

Капиталните проекти слабо се реализираат, а јавниот долг расте

пред 8 мес.
Економија

Сугарески очекува 95 проценти реализација на капиталните инвестици, клучен проблем ставката „гасификација“

пред 8 мес.