Ознака: јаболка
Магазин

Нова сорта во САД: Јаболка кои издржуваат една година без да се расипат (ФОТО)

пред 3 мес.
Економија

Овоштари: Цела Долна Преспа е на седативи и апчиња за смирување

пред 7 мес.
Економија

Земјоделците ги фрлааат јаболките, а МЗШВ вели – нема застој во откупот (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Ваква слика не се памети

„Запознај ја Преспа“ – регионот на фрлени тони јаболка (ВИДЕО)

пред 8 мес.
СДСМ МУ ОДГОВАРА НА ВМРО-ДПМНЕ

Се бараат решенија за загубите на овоштарите

пред 12 мес.
Предупредување од опозицијата

Трипуновски: Повеќе од 50.000 тони јаболка ќе завршат на отпад

пред 12 мес.
по магацините скапуваат 60 илјади тони јаболка

Ќе завршат ли преспанските јаболка на буниште?

пред 1 година
Ќе најдат ли решение?

Овоштарите на средба со претставници од МЗШВ

пред 1 година
За индустриското јаболко 1 денар, но и тоа скапува по нивите

Откупната цена за килограм јаболка е колку цената за гума за џвакање

пред 1 година
Интервентната мерка за извоз на јаболка ќе биде активна до 25 декември

За еден месец откупени 20.000 тони индустриско јаболко

пред 1 година
Николовски се сретна со јаболко-производителите во Преспа

МЗШВ: Со зголемени субвенции до рентабилно производство

пред 1 година
Три денари интервентна субвенција за производителите на јаболка

Дали секој проблем со откупот треба да се решава со интервентна субвенција?!

пред 1 година
Ниски цени и слаб пласман, допрва ќе има интервентни мерки

Каде ќе се продаде македонското јаболко?

пред 1 година