Ознака: Ивица Дачиќ
Регион

Вака се води политика: Дачиќ-aко во Бугарија нема Срби, тогаш нема ниту Бугари во Србија!

пред 4 мес.
Регион

Дачиќ: Грција протестираше ако на масата на која седат пишува „Македонија“, Бугарија не им дава да почнат преговори а ЕУ тоа го толерира

пред 7 мес.
Регион

Дачиќ: Србија ќе биде одлучна да го заштити српскиот народ на Косово доколку постои безбедносна закана

пред 1 година
Регион

Дачиќ има висок шекер, морал да се стави на диета и да ги исфрли колачите

пред 2 години
Регион

Соња тврди дека има 20 години а личи за 50: Се појави вонбрачна ќерка на Дачиќ (ФОТО)

пред 3 години
Македонија

Дачиќ го праша Заев каде ги продавал своите земјоделски производи, во Југославија или во Бугарија?

пред 3 години
Регион

Според властите во Црна Гора, Дачиќ работи за големосрпски идеји

пред 3 години
Регион

Дачиќ: Советот за безбедност на ОН се има состанато само еднаш за време на пандемијата

пред 4 години
Регион

Зошто не се откажавте од него: Дачиќ на косовската амбасадорка во САД и го покажа српското државјанство (ФОТО)

пред 4 години
Хит во најава

„Рибља чорба“ напиша песна за Ивица Дачиќ (ВИДЕО)

пред 4 години
Награда за освоената европска титула

Ечеше „Миљацка“: Дачиќ им запеа и на одбојкарите (ВИДЕО)

пред 4 години
дачиќ на средба со ќерката на американскиот претседател

Не можеше да ја гледа в очи: Иванка без градник пред Ивица (ФОТО)

пред 4 години
„ ипак највише га воли лажни министар Беџет Пацоли“

Бора Чорба му посвети песна на Ивица Дачиќ (ВИДЕО)

пред 4 години
Регион

Дачиќ: Ќе поднесам оставка ако Косово влезе во Интерпол

пред 4 години
на пат кон Блед каде ќе учествува на стратешки форум

Драма над Словенија: Гром удри во авионот во кој летал Ивица Дачиќ

пред 4 години
шефот на дипломатијата рече дека нема да го менува форматот на дијалогот

Дачиќ: Именувањето на Палмер е желба на САД побргу да го решат косовското прашање

пред 4 години
15 земја што се премисли

Того го повлече признавањето на независноста на Косово

пред 4 години
Регион

Дачиќ: САД нема да го водат дијалогот со Приштина

пред 4 години
Регион

Дачиќ за Морина: Toа што Северна Македонија не го испорача е политичка одлука

пред 4 години
Регион

Демократите бесни откако Дачиќ ги повика Србите во САД да гласаат за Трамп а не за Бајден

пред 4 години