Ознака: Иванка Василевска
Македонија

Василевска: Со толку многу правни факултети,што ќе победи квалитетот или квантитетот?

пред 3 недели
Пресинг

Василевска: Да верувате дека уставните измени ќе бидат последно барање на Бугарија е како да прифатиме дека ќе се напиеме отров и ќе умреме

пред 5 мес.
Интервју со професорката и пратеник од ВМРО-ДПМНЕ

Василевска: Целта на Бугарија е да докаже дека Охрид е втората, но и најважна столица на бугарштината

пред 5 мес.
Македонија

Василевска за реконструкција на владата: Ова менување е од шупливо во празно

пред 9 мес.
интервју со професорката и пратеник од вмро-дпмне

Василевска: Намератa на Ковачевски е што поголема власт да се натрупа во рацете на ДУИ

пред 2 години
Македонија

Василевска: Во Собранието се случува организиран хаос добро режиран од страна на Џафери

пред 2 години
Македонија

Иванка Василевска со порака до Ковачевски: Бидете повнимателен во изборот на зборовите и на оние што ќе ве советуваат

пред 2 години
Македонија

Василевска: Очигледен е стравот на СДСМ и од укинување на Пржинската Влада

пред 2 години
Македонија

Василевска: За македонскиот народ, Гоце Делчев е симболот на националниот спас

пред 2 години
Македонија

Иванка Василевска: Македонците без разлика на етничката припадност, гледаат да заминат од државата

пред 2 години
Интервју

Иванка Василевска: Духовно стерилизирани и чипирани генерации претставува најголемо злосторство кое може да им се направи на младите

пред 2 години
Македонија

Василевска: Законот за попис е донесен без политички консензус

пред 3 години
Македонија

Василевска: Бришењето на предметот историја од основното образование доаѓа во моменти кога Заев ретушира историја и преговара за идентитетот

пред 3 години
Македонија

Василевска: Хибридниот режим на СДСМ продолжува да ги прекршува основните човекови права и слободи

пред 3 години
Прес на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Василевска: Димитров призна дека Заев соработувал со луѓе кои правеле криминал

пред 4 години
Македонија

Василевска: Јавното обвинителство треба да одреди притвор за Рашковски

пред 4 години
ПО НАЈАВАТА ДЕКА ЌЕ ЈА ТУЖИ

Василевска до Рашковски: Наместо да се заканувате од позиција на моќ, поднесете си оставка

пред 4 години
Македонија

Василевска: Обвинителството да побара притвор за Рашковски

пред 4 години
Опозицијата бара оставка од ген-секот и и итно спроведување на истрага

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Рашковски директно договара процент самиот за себе?

пред 4 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност и расветлување на случајот со сообраќајката во која учествуваше заменик министерот за култура Лазовски

пред 5 години