Ознака: исплата
Економија

Утре почнува етапната исплата на февруарските пензии во четири групи

пред 4 дена
Економија

Пензиите ќе се исплаќаат од 25 февруари

пред 2 недели
Економија

СДСМ: Започнува исплатата на Мој ДДВ, 6.1 милион евра завршуваат назад кај граѓаните

пред 3 недели
Економија

Банките не успеале да пуштат пари на околу 90 отсто од примателите на финансиска помош, ќе чекаат нов законски рок за да ги пуштат

пред 2 мес.
Економија

Заев: Во тек е исплатата на финансиската помош, средствата може да ги користат без рокови

пред 2 мес.
Економија

Колку изнесува К-15 за оваа 2020 година?

пред 3 мес.
Економија

Од денеска предвремена исплата на пензиите

пред 3 мес.
Економија

Вработените во приватниот сектор до крајот на годината треба да добијат К-15

пред 3 мес.
Економија

Од денеска почнува исплата на правата од социјална заштита за октомври

пред 4 мес.
Економија

Исплата на октомвриските пензии во четири групи

пред 4 мес.
Економија

И фирмите кои покажуваат загуба да исплатат К-15, апелира Владата

пред 5 мес.
Економија

МТСП: Почнува етапната исплата на септемвриските пензии

пред 5 мес.
Економија

Oд утре почнува исплатата на августовските пензии

пред 6 мес.
пензиите достапни од 26 август

Банките предвреме ќе ја исплатат августовската пензија

пред 6 мес.
Економија

Почна исплатата од МојДДВ за првото тримесечје од 2020 година

пред 10 мес.
Економија

Утре ќе има пензии за граѓаните што добиваат пари преку Еуростандард банка

пред 1 година
Економија

Хесиншки комитет регистрира исплати на К-15 од 1.000, 500 и 100 денари

пред 1 година
Економија

ССМ: Работодавачите од приватниот сектор да исплатат регрес за годишен одмор

пред 1 година
Економија

Димковски: До средината на септември треба да се исплатат сите обврски од интервентниот денар за лозарите и овоштарите

пред 2 години
потворно излегоа на протест пред влада

Вработените од ОХИС: Ако може да се исплатат долговите на општините, може да се најдат пари и за нас

пред 2 години