Утре ќе има пензии за граѓаните што добиваат пари преку Еуростандард банка

29.12.2019 / 18:48

Граѓаните што примаат пензија од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување преку Еуростандард банка ќе добијат исплата на пензиите утре, 30 декември.

– Оние пензионери кои својата пензија ја примаат на трансакциска сметка ќе може да ја подигнат на мрежата на банкомати и експозитури на Банката, додека, пак, оние кои ја добиваат во својот дом, ќе им биде врачена исто така на 30 декември – соопштија од банката.

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Економија

Туристичките агенции се приклучуваат на протестот на угостителите

пред 3 дена
Економија

Здружение на оштетени штедачи: ДКСК има надлежност врз извршната а не врз судската власт – ова е невиден апсурд

пред 3 дена
Економија

ТУК ќе ги презентира барањата за мерки за поддршка на угостителскиот сектор

пред 4 дена
Економија

Оштетените штедачи пред Уставниот суд: Еуростандард банка пропадна поради криминални активности на неколку категории луѓе

пред 4 дена
Економија

Протестот на организаторите на настани ставен во мирување до средбата со Битиќи

пред 4 дена
Економија

Мицкоски: Стопанството на колена, граѓаните беспомошни- ние заслужуваме подобро, а одговорност ќе има

пред 4 дена
Економија

Петтиот пакет економски мерки се придвижува низ парламентот

пред 4 дена
Економија

Наместо зголемена плата за 5%, здравствените работници ќе добиваат бонус

пред 4 дена
Економија

КСС денеска на протест пред Владата и Собранието

пред 4 дена
Економија

Бектеши: Буџетот е ликвиден

пред 4 дена