Ознака: исламска држава
Регион

Падна „Лавицата од Балканот“, правела келија на „Исламска држава“ во Италија

пред 2 години
Регион

Еден од водачите на терористичката група „Исламска држава“, притворен во Грција

пред 3 години
Регион

Уапсени пет странци кои планирале напад за новогодишната ноќ во Анкара

пред 4 години
беше под контрола на Исламска држава до 2017 година

Сирија и Ирак отворија клучен граничен премин затворен уште од 2012 година (ВИДЕО)

пред 4 години
анализа на „гласот на америка“

Ги подготвуваат да станат идни терористи: 50.000 деца се наоѓаат во камповите на „Исламска држава“

пред 4 години
Берлин за првпат прифаќа деца на терористи од Сирија

Четири германски деца родени во ИД се вратија дома од Сирија

пред 5 години
Во Ирак се водат постапки против стотици странци

Ирачки суд осуди двајца Французи на смрт поради членство во Исламска Држава

пред 5 години
Напад на Исламска држава во Нигерија

Исламистите егзекутираа десетина војници

пред 5 години
Свет

Најава за нови терористички напади во популарни летувалишта

пред 5 години
ПРОГЛАСЕН ПАД НА КАЛИФАТОТ

ИД ја изгуби територијата во Сирија, но нападите продолжуваат (ВИДЕО)

пред 5 години
направивме многу - потрошивме многу, вели трамп

САД бара Европа да ги прими заробените борци на ИД и да им суди

пред 5 години
Да се спречи повторното оживување на терористичката организација

Чавашоглу: Потребна е координација за целосно да се победи ИД во Сирија

пред 5 години
терористички напад за време на миса

17 загинати, десетици ранети во бомбашки напад во црква на Филипини (ФОТО)

пред 5 години
Свет

Како руските специјалци разбија терористичка келија на „Исламска држава“ (ВИДЕО)

пред 5 години
едно од најголемите судења за тероризам во белгија

Почнува судењето на џихадистот одговорен за нападот на бриселскиот Еврејски музеј

пред 5 години
сириското знаме се виори во Манбиџ

Сириската армија влезе во стратешкиот град да ги заштити Курдите од турска инвазија

пред 5 години
Издаден налог за апсење на 64 луѓе

Турција „лови“ членови на Исламска Држава

пред 5 години
ОБВИНИТЕЛСТВО

Седум лица обвинети заради учество во ИСИС

пред 5 години
„Тајмс“ тврди

ИСИЛ прави Калифат на Косово?!

пред 5 години
конфликт меѓу исламска држава и фронтот ал нусра

Исламисти во Сирија заплениле канистри наполнети со хлор

пред 5 години