Ознака: хрстијан мицкоски
Македонија

Мицкоски: Луѓето осудени за 27 април за тероризам се неправедно судени

пред 3 недели
Македонија

Mицкоски: Пендаровски едно зборува внатре, друго пред камери

пред 1 месец
Македонија

Мицкоски: Го осудувам насилството на 27-ми април , но овие луѓе не треба да одговараат за тероризам

пред 1 месец
Македонија

Мицкоски бара државата да вложи во производство на вакцини

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: Работава не е игра, луѓето немаат плата земено, затоа требаше Џафери да го постави на дневен ред потребното, а не да игра политиканство

пред 2 мес.
Македонија

Mицкоски: Ваков попис нема да поддржиме

пред 6 мес.
Македонија

Мицкоски: Стејт департментот ја идентификува корупцијата како проблем во владините тендери и во судството

пред 9 мес.
Македонија

Се одржа средба Мицкоски-Ахмети

пред 10 мес.
Македонија

Mицкоски побара сите да се обединат против опцијата за федерализација на Македонија

пред 11 мес.
Македонија

Мицкоски: Ова се најважните избори

пред 11 мес.
Економија

Мицкоски најавува три големи големи инвестиции веднаш по доаѓањето на власт

пред 12 мес.
Македонија

Мицкоски: На 15 јули ќе го победиме изворот на кризата, СДСМ и Заев

пред 12 мес.
Македонија

Мицкоски со конкретни предлози: Фискално релаксирање, помош и за март, да не се враќа државната помош

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: Она за кое што најмногу се борат функционерите на СДСМ е што повеќе да ги наполнат џебовите

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: Кога ќе се надмине оваа ситуација тогаш ќе зборуваме за одговорност и ќе покажеме докази

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: Власта и Заев ги опустошија и езерата за личен профит

пред 1 година
Македонија

Мицкоски : Обновата доаѓа, а Прилеп ќе биде на вистинската страна

пред 1 година
Лидерот на вмро-дпмне на попова шапка

Мицкоски: Денес Македонија одново се наоѓа на крстопат каде се носи одлука за нејзината иднина

пред 1 година
МИЦКОСКИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА АРМ

Во ниеден договор не стои дека мора Армијата да се преименува

пред 1 година
со новата власт се враќа стариот модел

Пензиите ќе растат два пати годишно, најави Мицкоски

пред 1 година