Ознака: Хасан Рохани
Свет

Иранскиот претседател се закани: Нашиот финален одговор на неговото убиство ќе биде исфрлање на сите американски сили од регионот

пред 5 мес.
новинарите исто така не добија визи

САД не даде визи за делегацијата на иранскиот претседател да присуствува во ОН

пред 8 мес.
Свет

Путин, Ердоган и Рохани во понеделник повторно ќе разговараат за Сирија

пред 9 мес.
на промоција на нов ракетен систем

Иранскиот претседател Рохани разговорите со САД ги нарече бескорисни

пред 9 мес.
Коментирајќи го инцидентот со британскиот танкер

Иранскиот претседател: Иран бил и ќе биде чувар на безбедноста во Персискиот залив

пред 10 мес.
Претседателот на Иран сака мир

Рохани: Иран нема да војува против ниту една земја

пред 12 мес.
на конференција за јакнење на довербата во азија

Рохани: Иран продолжува да ги почитува обврските од нуклеарната програма

пред 12 мес.
Став на иранскиот претседател

Рохани: Иран е подготвен за разговори со САД доколку тие покажат почит

пред 12 мес.
во време на зголемени тензии

Иран за четири пати го зголемува производството на збогатен ураниум

пред 1 година
во спротивно ќе збогатува ураниум

Иран со ултиматум до Западот да си ги исполни обврските

пред 1 година
претседателот на Иран предупредува

Американските санкции се „економски тероризам”, вели Рохани

пред 1 година