Ознака: хамас
Свет

Новиот тунел на Хамас како автопат (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Свет

Израелската војска пушта во тунелите на Хамас вода и пена

пред 7 мес.
Свет

Кај Хамас најдени милијарда долари во кеш

пред 8 мес.
Свет

Лидерите на Хамас живеат во луксуз

пред 8 мес.
Свет

Кучиња во тунелите на Хамас (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

пред 9 мес.
Свет

Што има во тунелите под Газа: Губите чувство за време и простор, како да сте во лавиринт (ФОТО)

пред 9 мес.
Регион

Хамас добивал оружје од УЧК

пред 9 мес.
Свет

Дознајте сѐ за Хамас

пред 9 мес.
Свет

Хамас досега уби 1200 Израелци

пред 9 мес.
Свет

Дознајте која е групата Хамас

пред 10 мес.
Втор ден од ескалација на судирите

Израел го уби водачот на Хамас задолжен за пари од Иран (ВИДЕО)

пред 5 години
ИЗРАЕЛ ОСТАНА БЕЗ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА

Либерман: Примирјето со Хамас е „капитулација пред теророт“

пред 6 години
Тензично во Појасот Газа, пешадијата на Израел на граница

Моментот кој го запали Блискиот Исток: Ракета разнесе автобус (ВИДЕО)

пред 6 години