Голем дел од нелегалното оружје од Косово  кое било во рацете на терористичката ОВК завршило кај Хамас!

Ова го покажуваат извештаите на странските разузнавачки служби кои истражуваат каде Хамас го добива оружјето.

Даглас Мек Грегор, пензиониран американски полковник и поранешен советник на поранешниот претседател Доналд Трамп, изјави дека дел од оружјето со  Косово сигурно го најде патот до Газа и Хамас,пренесува „Ало.рс“.

Мислам дека повеќето од оружјето што го гледаме како се користи сега доаѓа од други извори, секако од Иран. Има непотврдени информации дека дел од тоа оружје всушност го нашло патот од косовскиот илегален пазар до Украина и Газа – рече Мекгрегор, кој беше еден од главните планери на НАТО бомбардирањето на Србија и СР Југославија