Ознака: Гоце Делчев
Македонија

Годишнина од смртта на Гоце Делчев со бугарски диригент

пред 5 мес.
Македонија

Наместо Пендаровски и Заев, бугарскиот амбасадор се поклони на гробот на Гоце Делчев

пред 5 мес.
Македонија

Заев не отиде на гробот на Гоце Делчев, ама полна му е устата дека е македонски револуционер

пред 5 мес.
Македонија

Сајкоски: Немам прочитано и видено дека Гоце Делчев направил нешто за бугарската држава

пред 5 мес.
Македонија

Пендаровски на Твитер се сети на Гоце Делчев

пред 5 мес.
Македонија

По 118 години од загинувањето, Заев го отвори прашањето дали Гоце Делчев е Македонец

пред 5 мес.
Регион

За Борисов Гоце Делчев е заедничка историска личност

пред 8 мес.
сега пее нова песна

Заев сега со нова реалност за Гоце Делчев-Каде му се изгубија Бугарија и борбата за Одринско?!

пред 8 мес.
Регион

Каракачанов: Нема да дозволиме Гоце Делчев да биде посмртно асимилиран!

пред 8 мес.
Македонија

Г.Г Стефан: Ова што денес се случува е срамно и недостоинствено, Гоце никаде не рекол поинаку освен тоа дека се бори за слобода на Македонија

пред 8 мес.
Македонија

Заев: Гоце Делчев секогаш повикуваше на единство и сплотеност во политичките предизвици

пред 8 мес.
Македонија

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ положи свежо цвеќе на гробот на Гоце Делчев

пред 8 мес.
Македонија

Мисајловски: Гоце Делчев е Македонец! Гоце Делчев е Македонија!

пред 8 мес.
Македонија

Од страв од Бугарија: Заев и Пендаровски „заборавија“ на роденденот на Гоце Делчев, го пратија небитниот Мисовски

пред 8 мес.
како источниот сосед гледа на македонскиот револуционер

Бугарска верзија за чествување на Гоце Делчев-Водач и идеолог на внатрешните македоно-одрински организации и борец за независност

пред 8 мес.
Македонија

Мицкоски: Во името на Делчев почива нашата борба, денес се одбележуваат 149 години од неговото раѓање – слава му!

пред 8 мес.
Македонија

Мицкоски: Доколку мене некој ми даде предлог да прифатам дека Делчев бил Бугарин ќе направам дипломатски скандал од светски размери

пред 8 мес.
Македонија

Виртуелна реалност: Гоце Делчев меѓу бугарските историски политкомесари и македонските „кочничари“

пред 10 мес.
Македонија

Отиде и Гоце Делчев: Заев вели дека македонскиот револуционер бил заеднички херој со Бугарија

пред 10 мес.
реакција на вмро-дпмне

Зоран Заев целиот мандат го помина во потпишување на некакви договори, а земјата тапка во место

пред 11 мес.