Ознака: гласање
Македонија

Гласањето се одвива без проблеми, излезноста очекувана

пред 2 години
Македонија

Човек со илјада лица: Од националшовинистички, Заев сака да направи СДСМ-Народен!?

пред 2 години
Македонија

Левица повика да се гласа против СДСМ и ДУИ: Заевизмот мора да падне

пред 2 години
Македонија

Имате уште нецели два часа, излезноста постојано се зголемува

пред 2 години
Македонија

До 13 часот излегоа 20,74%. од гласачите

пред 2 години
Македонија

Македонија гласа, донесете мудра одлука

пред 2 години
Македонија

Градоначалници може да имаме избрано уште утре

пред 2 години
Македонија

1.813.153: Колку жители толку гласачи

пред 2 години
Македонија

Да не се заборави: Заев искористи ретка ситуација кога е присутно мнозинството да бара гласање на доверба наместо на петтиот пакет мерки

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Црни рекорди и пандемија, а Заев и Филипче тераа граѓани кои се корона позитивни да гласаат

пред 3 години
Свет

Во Холандија на локални избори гласаат од својот автомобил

пред 3 години
Македонија

Новите директори ќе се гласаат на Влада

пред 3 години
Македонија

Власта со „шибицарски“ финти сака да направи пратениците од спалната соба да носат закони

пред 3 години
Македонија

До ДИК стигнаа вкупно 159 приговори за изборите

пред 4 години
Македонија

Предлог на ЛДП: Ако не се пријават 50.000, да нема гласање во дијаспората

пред 4 години
Функционерот на ДУИ се пофали дека гласал на косовските избори

Во Македонија владин заменик-директор – на Косово гласач

пред 4 години
Еврокомесарот во заминување со порака на твитер

Хан го поздрави гласањето на Бундестагот за почеток на преговори со ЕУ во октомври

пред 4 години
За предлогот гласаа и власта и дел од опозицијата

Бундестагот даде зелено светло за Македонија и Албанија за почнување преговори во октомври

пред 4 години
предлагаат отворени листи

Вонпарламентарните партии бараат една изборна единица

пред 4 години
Испитување на пулсот во Собранието

Власта денеска одби да гласа за разрешување на Катица Јанева

пред 4 години