Ознака: гласање
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Црни рекорди и пандемија, а Заев и Филипче тераа граѓани кои се корона позитивни да гласаат

пред 3 мес.
Свет

Во Холандија на локални избори гласаат од својот автомобил

пред 4 мес.
Македонија

Новите директори ќе се гласаат на Влада

пред 5 мес.
Македонија

Власта со „шибицарски“ финти сака да направи пратениците од спалната соба да носат закони

пред 6 мес.
Македонија

До ДИК стигнаа вкупно 159 приговори за изборите

пред 8 мес.
Македонија

Предлог на ЛДП: Ако не се пријават 50.000, да нема гласање во дијаспората

пред 1 година
Функционерот на ДУИ се пофали дека гласал на косовските избори

Во Македонија владин заменик-директор – на Косово гласач

пред 1 година
Еврокомесарот во заминување со порака на твитер

Хан го поздрави гласањето на Бундестагот за почеток на преговори со ЕУ во октомври

пред 1 година
За предлогот гласаа и власта и дел од опозицијата

Бундестагот даде зелено светло за Македонија и Албанија за почнување преговори во октомври

пред 1 година
предлагаат отворени листи

Вонпарламентарните партии бараат една изборна единица

пред 1 година
Испитување на пулсот во Собранието

Власта денеска одби да гласа за разрешување на Катица Јанева

пред 1 година
Македонија

Мицкоски е за избори во април или мај, Заев го нуди октомври, ќе се најдат ли на средина?

пред 2 години
ЛОБИРА ЗА ГЛАСОВИ ДО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА

Финале на „политичката Евровизија“ – ќе добие ли фон Дер Лајен 374 гласа?

пред 2 години
Рама фешн

Стајлингот на Еди Рама за гласање – опозицијата бојкотира, премиерот во бермуди (ВИДЕО)

пред 2 години
Повторно се гласа во 71 отсто од изборните единици

Втор круг од локалните избори во Грција

пред 2 години
Повторно ќе се гласа и во двата најголеми грчки градови, Атина и Солун

Утре Грците гласаат во вториот круг од локалните избори Атина

пред 2 години
иако гласањето е задолжително

За да ги мотивираат да гласаат: Денеска бесплатни патарини и тротинети во Грција

пред 2 години
не се соопштува кога ќе ја преземе должноста

Мари Брнс изгласана за американски амбасадор во Македонија

пред 2 години
излегувањето на избори е задолжително

Започна гласањето за политичкиот врв во Австралија

пред 2 години
нова демократија достави барање

Утре расправа за гласање доверба на грчката Влада

пред 2 години