Ознака: германија
Свет

Кој ќе влезе мора во карантин: Германија пак не стави во земји со висок ризик

пред 1 нед.
Свет

Протест во град во Германија: Не сакаат веќе Бугари и Романци

пред 2 недели
Свет

Што е многу многу е: Германски доктор предвидува петта доза вакцина

пред 3 недели
Свет

Доволен е само ковид сертификат или ПЦР тест: Германија ја стави Македонија на безбедната листа за патување

пред 1 месец
прв чекор кон целосна вакцинација

Бундестагот изгласа задолжителна вакцинација за персоналот во болниците, лекарските ординации и домовите за стари лица во цела Германија

пред 1 месец
Свет

И тоа го има во Германија: Ако паднете од кревет одејќи кон работната маса може да барате оштета

пред 1 месец
од 16 март

Задолжителна вакцинација во Германија за вработените во болници, старечки домови и домашни посети

пред 2 мес.
Свет

Дали вака ќе биде и кај нас: Во Германија вакцинираните и антиваксерите се одделени со ограда

пред 2 мес.
Македонија

Германија ги менува правилата: Од февруари македонските граѓани до работна виза по пат на лотарија

пред 2 мес.
Свет

Уставниот суд на Германија одлучи: Законски е да има затворање

пред 2 мес.
Свет

И ова се случува: Германски суд и дозволил на десничарска партија да поставува плакати со парола „Зелените на бесилка“!

пред 4 мес.
Македонија

Германски експерти ќе утврдуваат кој е виновен за пожарот во Тетово

пред 5 мес.
Свет

Германија со највисока инфлација во последните 25 години: За шест месеци Германците купиле 90 тони злато

пред 5 мес.
Свет

На Германија и се потребни 400.000 работници, најмногу за нега на стари лица и монтери на клима

пред 5 мес.
Свет

Oд денеска во Германија не смеете во ресторан, домови за стари лица, спортски сали, базени, фризери, хотели, клиники, ако не сте вакциниран

пред 5 мес.
Свет

Инфлацијата „дивее“: Цените во Германија највисоки во последните 27 години

пред 5 мес.
Свет

Од 23 август во Германија за секаде ќе треба ПЦР тест, но државата веќе нема да го плаќа

пред 6 мес.
Свет

Поплавите ќе ја чинат Германија половина милијарди евра

пред 6 мес.
Свет

Германија ќе овозможи вакцинирање за сите возрасни од јуни

пред 8 мес.
Свет

Кој влезе во Германија со Фајзер или АЗ нема карантин ниту тестови

пред 9 мес.