Ознака: германија
МЕРКЕЛ ЕСКПРЕСНО НАЈДЕ ЗАМЕНА

Лидерката на ЦДУ Каренабуер е нов министер за одбрана

пред 6 дена
анализа на германската декра

Кои се најбараните професии во Германија?

пред 7 дена
ПОНУДАТА ОД САД ОТФРЛЕНА

Германија нема да испрати дополнителни сили во Сирија

пред 2 недели
ЈУНИ УРИВА РЕКОРДИ

Во Германија измерени 38,5 Целзиусови степени

пред 4 недели
Магазин

Судот го отфрли барањето: Германскиот цар си го бара замокот назад (ФОТО)

пред 4 недели
НЕСРЕЌА НА ГЕРМАНСКИТЕ ВОЗДУШНИ СИЛИ

Во Мекленург се судрија два „еурофајтери“ – еден од пилотите загинал

пред 4 недели
СРЕДБА СО ШТАЈНАМЕР ВО БЕРЛИН

Претседателот Пендаровски од денес во официјална посета на Германија

пред 4 недели
Извештај на германските служби

Екстремната десница во Германија има се повеќе членови

пред 4 недели
Битка за климата

Како изгледа тепачка меѓу екологисти и германска полиција (ВИДЕО)

пред 4 недели
ИНЦИДЕНТ ВО ХАЛЕ

Така тоа го прави германската полиција – уапсени свадбари оти пукале со пиштол

пред 1 месец
Економија

Ако планирате да се селите во Германија: Во овие места кириите се најскапи

пред 1 месец
Македонија

Заев: Силно сме уверени дека оваа година започнуваме преговори за членство со ЕУ

пред 1 месец
Регион

Харадинај по враќањето од Германија: Темата поделба на Косово веќе на постои

пред 1 месец
Пресуда за „процесот на векот“ во Германија

Германски болнички негувател осуден за убиство на 85 луѓе

пред 2 мес.
Македонија

Заев: Германците стравуваат дека мојот пријател Еди Рама може да иницира спојување со Косово, јас не верувам

пред 2 мес.
ПО ШОКОТ НА ЕВРОПСКИТЕ ИЗБОРИ

Чудо во Германија – Зелените најпопуларна партија, ја претркаа и ЦДУ на Меркел

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски и Славески во дводневна посета на Германија

пред 2 мес.
СТУДЕН ТУШ ОД ЦДУ

Порака од Германија – Албанија не исполни ни еден услов за да почне преговори со ЕУ

пред 2 мес.