Ознака: француски предлог
Регион

И Србија си доби свој „француски предлог“

пред 6 мес.
Македонија

Не се откажуваат: Левица поднесе корегирано предлог референдумско прашање до спикерот Џафери

пред 7 мес.
Македонија

Продолжува расправата за францукиот предлог

пред 11 мес.
Колумни

Убиство на Македонците

пред 11 мес.
Македонија

ЕУ не го менува сценариото за Македонија: Кога се менуваше името дојде Могерини, сега Урслула Фон Дер Лајен

пред 11 мес.
Македонија

Урсула Фон Дер Лајен ќе ги надгледува пратениците додека гласаат за францускиот предлог

пред 11 мес.
Некогаш државотворната партија очекувано го прифати францускиот предлог

СДСМ-овците станаа поортодоксни комунисти од Лазар Колишевски и поголеми врховисти од Ванчо Михајлов!?

пред 11 мес.
Македонија

Нема веќе ни европско знаменце: Францускиот предлог директно на седница

пред 11 мес.
Македонија

Oд СДСМ велат дека францускиот предлог не е можно да се измени

пред 11 мес.
Македонија

Власта денеска ќе се договара кога да го прошверцува францускиот предлог

пред 11 мес.
Македонија

Амбасадорот на Франција призна дека францускиот предлог се договарал во најголема тајност

пред 11 мес.
Македонија

Заев твррди дека деновиве Собранието ќе го гласа францускиот предлог

пред 11 мес.
Македонија

Eвропски лидери доаѓаат да нè убедат колку е добро да го прифатиме францускиот предлог, исто како со промената на името

пред 11 мес.
Македонија

На Трајанов не му се допаѓа францускиот предлог ама не му се излегува од владата

пред 11 мес.
Македонија

Денеска нов протест „Ултиматум – Не благодарам“

пред 11 мес.
Македонија

Maкедонскиот народ кажа големо „Не“ за бугарицација

пред 11 мес.
Македонија

Полошо не може: Протоколот сега во рамката и се вика годишен извештај предвидува смена на учебници, историја, јазик

пред 11 мес.
Македонија

Вечерва голем протест против францускиот предлог

пред 11 мес.
Македонија

Ковачевски не ја кажа разликата меѓу првиот и вториот француски предлог

пред 11 мес.
Македонија

Она што Бугарија го загуби во војна ќе го добие од Османи и Ковачевски во мир

пред 11 мес.