Ознака: финска
Свет

Финска се подготвува за првото целосно затворање

пред 2 мес.
Свет

Во Финска од денеска вонредна состојба поради ковид – се затвораат ресторани, училишта…

пред 2 мес.
Свет

Финска воведува задолжителен карантин поради нашите граѓани

пред 9 мес.
во сабота на домашен терен ја пречекуваат Чешка

Ракометарките поразени од Шведска на почетокот од квалификациите за ЕП2020

пред 2 години
британскиот премиер бара повторно преиспитување на договорот

Финскиот премиер му порача на британскиот колега Џонсон дека ЕУ нема да преговара за Брегзит

пред 2 години
Магазин

Во Финска се одржа светско првенство во носење сопруги (ВИДЕО)

пред 2 години
Свет

Финска го презема претседавањето со ЕУ

пред 2 години
колку граѓаните на една земја се задоволни

Финска повторно е најсреќна земја во светот, Македонија последна од Ју државите

пред 2 години
Свет

Пет партии во Финска постигнаа договор да формираат Влада

пред 2 години
разговори за состојбата во венецуела

Лавров и Помпео следната недела на состанок во Финска

пред 2 години
Поради се поголемиот број ученици нехристијани

Финските училишта ја укинаа божиќната традиција

пред 2 години
директно од светот на фантазијата и бајките

Фински фотограф докажува дека бајковитите шуми постојат

пред 2 години
Оваа земја најмногу вложува во образованието

Финскиот амбасадор Иконен раскажа како се живее во Финска

пред 2 години
Утринска средба со Мати Антонен

Димитров: Се договоривме дека ќе направиме се, заедно да го прославиме почетокот на пристапните преговори

пред 3 години
Економија

Фински компании заинтересирани за соработка со македонски копмании

пред 3 години