Ознака: филипче
Македонија

Филипче: Полицискиот час не е решение, мора мерките да се почитуваат

пред 5 дена
Македонија

Комисијата за заразни болести утре ќе ѝ предложи на Владата, администрацијата да работи во смени, во ротација или онлајн

пред 2 недели
Македонија

Филипче: Ако предложените мерки не дадат резултат, следниот чекор ќе биде полициски час

пред 2 недели
Македонија

Филипче: Измените во Законот за заштита од заразни болести се очекува да се носат по скратена постапка

пред 2 недели
Македонија

Филипче: Ништо нема да работи по 23 часот

пред 2 недели
Македонија

Филипче: Во овој момент нема потреба од дополнителни рестрикции

пред 2 недели
Македонија

Денеска 364 новозаразени со Ковид-19

пред 3 недели
Македонија

Задолжителни маски за секој над 6 години, забрана за групирање по дома и надвор

пред 3 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Како ќе се справат Заев и Филипче со корона кризата, кога не го намалија бројот на заразени во лето, а допрва следува сезона на грип?!

пред 3 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓе се разболуваат и умираат, а тие отвораат си тераат забави во кафулиња

пред 4 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: И Заев и Филипче мора да понесат одговорност за хаосот во кој сме моментално

пред 4 недели
Македонија

Филипче: Целосен карантин не е решение

пред 4 недели
Македонија

Медицинските сестри ќе си заминат ако не се решат нивните проблеми

пред 1 месец
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Животот на граѓаните е во рацете на еден министер кој не знае како да се справи со болното здравство и жртвите кои се зголемуваат секојдневно

пред 1 месец
Македонија

Филипче: Ниту едно дете нема да е примено во градинка и во училиште невакцинирано

пред 2 години
ОПОЗИЦИЈАТА КРИТИКУВА - СИПАНИЦИТЕ НАДВОР ОД КОНТРОЛА

Славева од ВМРО-ДПМНЕ: Додека Филипче тера кампања за Пендаровски епидимијата со морбили се шири

пред 2 години
Македонија

Филипче : Со јавно-приватно партнерство до врвни здравствени услуги за сите граѓани

пред 2 години
ВМРО-ДПМНЕ СО РЕАКЦИЈА НА СЛУЧУВАЊАТА ВО ЗДРАВСТВОТО

Сланева:Уште колку животи треба да згаснат за Филипче да прогласи епидемија?

пред 2 години
Македонија

Славева: Филипче наместо терапија за ретки болести набавува 150 илјади кондоми и 80 илјади лубриканти

пред 2 години
Македонија

Филипче: Вкупниот број на загинати лица е 13

пред 2 години