Ознака: Фајзер
Регион

Борел: Западен Балкан ќе добие 651.000 вакцини на Фајзер

пред 2 недели
Македонија

Марјан Ѓуровски: Како тоа пратениците „случајно“ ќе се вакцинираат со „Фајзер“???

пред 2 недели
Свет

Израел подготвува нова рунда на вакцинација- сега и на децата

пред 3 недели
Македонија

Од денеска „Фајзер“ вакцините се распоредуваат на вакциналните пунктови

пред 3 недели
Свет

Научникот кој ја поврза АстраЗенека со згрутчувањето на крвта пет години добивал пари од компанијата „Фајзер“

пред 3 недели
Македонија

Македонија ќе добие 119.000 вакцини „Фајзер“ преку Австрија

пред 3 недели
Македонија

Попладнево се очекува во земјава да пристигнат 10 илјади вакцини на „Фајзер“

пред 3 недели
Регион

Во Албанија пристигна нова пратка од вакцините „Фајзер“

пред 1 месец
Свет

Во Хонг Конг запрена употребата на вакцината на „Фајзер“, дошло до грешка во пакувањето

пред 2 мес.
Македонија

Филипче конечно призна дека немаат договор со Фајзер

пред 2 мес.
Македонија

Истражување на БРИМА: Македонските граѓани ја преферираат вакцината на „Фајзер-БиоНТек”

пред 2 мес.
Свет

Ќе поскапат вакцините „Фајзер“

пред 2 мес.
Македонија

Заев пак најави вакцини: До крајот на март ќе добиеме 21 илјади вакцини од Фајзер

пред 2 мес.
Македонија

Србија ќе ни ја достави втората пратка донација вакцини на „Фајзер“

пред 2 мес.
Македонија

Заев: Попладне ќе се знае дали вакцините на „Фајзер“ од Србија ќе бидат испорачани утре

пред 3 мес.
Регион

Во Србија за една недела пристигнуваат 250 000 дози на „Спутник В“, а потоа и 105 300 дози од „Фајзер“

пред 3 мес.
Македонија

Измената во Законот за лекови доаѓа по барање на „Фајзер“, вели Филипче

пред 4 мес.
Македонија

Заев: Од Србија ќе добиеме 8.000 вакцини на „Фајзер“

пред 4 мес.
Македонија

Филипче: 5850 вакцини против Ковид 19 од производителот Фајзер ситигнува во февруари

пред 4 мес.
Македонија

Филипче: Ние сме мал пазар и директна количина од вакцината „Фајзер“ може да се очекува во втората половина од 2021

пред 5 мес.