Ознака: Европски парламент
Македонија

ЕП со нова резолуција: Се бара да се тргне делот во кој стои дека за датум не блокирале Франција, Холандија и Данска

пред 7 мес.
Свет

Почнуваат сослушувањата на идните еврокомесари

пред 9 мес.
досегашната шефица на Меѓународниот монетарен фонд

Европски Парламент ја поддржа Кристин Лагард да биде на чело на ЕЦБ

пред 9 мес.
Свет

Европскиот парламент ќе ги сослушува идните комесари

пред 9 мес.
Свет

На 23 октомври ќе се гласа за новиот состав на Европската комисијата

пред 9 мес.
Европскиот совет и официјално го избра

Жозеп Борел на местото на Федерика Могерини

пред 10 мес.
ЛОБИРА ЗА ГЛАСОВИ ДО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА

Финале на „политичката Евровизија“ – ќе добие ли фон Дер Лајен 374 гласа?

пред 11 месец
За останатите три места, ќе се одржи втор круг гласање со шест кандидати

Избрани 11 од 14 потпретседатели на Европскиот парламент

пред 11 месец
Свет

Конституиран новиот Европски парламент, за претседател нема договор

пред 11 месец
Свет

Среде Стразбур: Британски и полски европратеници свртени со грб ја проследија химната на ЕУ (ВИДЕО)

пред 11 месец
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ СТАНА МАЛ БАЗЕН СО МНОГУ ГОЛЕМИ КРОКОДИЛИ

Кој ќе го наследи Јункер – енигма што ќе се решава во тајна соба во Брисел

пред 1 година
Свет

За пет години половина милион евра: Европските пратеници имаат „дебели“ плати

пред 1 година
Денеска гласање за пратеници во Европскиот парламент

Дали ЕУ ќе сврти на десно?

пред 1 година
Свет

Затвореник, трансродово лице, бегалец – „вон габаритите” за просечен европратеник

пред 1 година
пред изборите за ЕУ парламентот

Мицотакис го обвини Ципрас дека лаже седум дена во неделата

пред 1 година
се чувствува добро по операцијата на абдоменот

Берлускони излезе од болница: Продолжувам со кампањата за европските избори

пред 1 година
Свет

ЕПП фаворит пред изборите за пратеници во Европскиот парламент

пред 1 година
ПРЕДЛОГ НА БРИСЕЛ ПОДДРЖАН СО 23 ГЛАСА

Европскиот парламент бара преоѓање на едно сметање на времето

пред 1 година
Свет

Берлускони најави кандидатура за Европскиот парламент

пред 1 година
светот го очекува турбулентна година

Пет „трки“ на големите сили кои ќе ја одбележат 2019 година

пред 1 година