Ознака: Европски парламент
Свет

Плата 10.000 евра, бонуси, привилегии: Еве зошто политичарите се „тепаат“ да бидат пратеници во Европскиот парламент

пред 1 месец
Свет

Избори во ЕП: Можно ли е гласот на пратеникот од Малта да е ист со тој од Франција?

пред 1 година
Македонија

Eвропски парламент не го осуди Џамбаски!

пред 1 година
Регион

Европскиот парламент со поддршка на македонското малцинство во Бугарија

пред 3 години
Македонија

Европскиот парламент незадоволен од блокадата за Македонија

пред 4 години
Свет

Поради пандемијата откажана седницата на Европскиот парламент во Стразбур

пред 4 години
Регион

Софија на тапет во ЕП: Ќе се расправа и за пресуди на Стразбур за македонски здруженија

пред 4 години
Македонија

ЕП со нова резолуција: Се бара да се тргне делот во кој стои дека за датум не блокирале Франција, Холандија и Данска

пред 5 години
Свет

Почнуваат сослушувањата на идните еврокомесари

пред 5 години
досегашната шефица на Меѓународниот монетарен фонд

Европски Парламент ја поддржа Кристин Лагард да биде на чело на ЕЦБ

пред 5 години
Свет

Европскиот парламент ќе ги сослушува идните комесари

пред 5 години
Свет

На 23 октомври ќе се гласа за новиот состав на Европската комисијата

пред 5 години
Европскиот совет и официјално го избра

Жозеп Борел на местото на Федерика Могерини

пред 5 години
ЛОБИРА ЗА ГЛАСОВИ ДО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА

Финале на „политичката Евровизија“ – ќе добие ли фон Дер Лајен 374 гласа?

пред 5 години
За останатите три места, ќе се одржи втор круг гласање со шест кандидати

Избрани 11 од 14 потпретседатели на Европскиот парламент

пред 5 години
Свет

Конституиран новиот Европски парламент, за претседател нема договор

пред 5 години
Свет

Среде Стразбур: Британски и полски европратеници свртени со грб ја проследија химната на ЕУ (ВИДЕО)

пред 5 години
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ СТАНА МАЛ БАЗЕН СО МНОГУ ГОЛЕМИ КРОКОДИЛИ

Кој ќе го наследи Јункер – енигма што ќе се решава во тајна соба во Брисел

пред 5 години
Свет

За пет години половина милион евра: Европските пратеници имаат „дебели“ плати

пред 5 години
Денеска гласање за пратеници во Европскиот парламент

Дали ЕУ ќе сврти на десно?

пред 5 години