Ознака: Европски парламент
Свет

Затвореник, трансродово лице, бегалец – „вон габаритите” за просечен европратеник

пред 5 години
пред изборите за ЕУ парламентот

Мицотакис го обвини Ципрас дека лаже седум дена во неделата

пред 5 години
се чувствува добро по операцијата на абдоменот

Берлускони излезе од болница: Продолжувам со кампањата за европските избори

пред 5 години
Свет

ЕПП фаворит пред изборите за пратеници во Европскиот парламент

пред 5 години
ПРЕДЛОГ НА БРИСЕЛ ПОДДРЖАН СО 23 ГЛАСА

Европскиот парламент бара преоѓање на едно сметање на времето

пред 5 години
Свет

Берлускони најави кандидатура за Европскиот парламент

пред 6 години
светот го очекува турбулентна година

Пет „трки“ на големите сили кои ќе ја одбележат 2019 година

пред 6 години
еу парламент

Боно се сретна со Тајани и порача: Јас сум фан на Европа и Африка

пред 6 години
Доколку Европската ромска партија влезе во ЕП

Амди Бајрам ќе стане европратеник!?

пред 6 години
ПОКРЕНАТА „НУКЛЕАРНА“ ПРОЦЕДУРА ПРОТИВ УНГАРИЈА

Орбан предизвика раскол – ЕУ на христијански вредности, или на човекови права?

пред 6 години