Ознака: еурокомпозит
Економија

Битиќи: Дадени се насоки за постапки за реструктуирање на „Еурокомпозит”

пред 3 години
Економија

Мицкоски потсети на ветувањето на Заев дека Еурокомпозит ќе има успешна транформација

пред 3 години
Економија

Протест на вработените од „Еурокомпозит“: Си го бараме ветеното, немаме веќе ни за леб

пред 3 години
Економија

Власта ги заборави работниците од Еурокомпозит, три години оставени на улица

пред 3 години
Економија

По пет месеци без плата, вработените од Еурокомпозит бараат Владата да каже дали има мерки за нив

пред 4 години
Економија

Вработените од „Еурокомпозит“ на протест: Ситуацијата е алармантна,ќе ја тужиме државата

пред 4 години
Економија

Мицкоски: Состојбата во „Еурокомпозит“ е алармантна, три години им давале комични ветувања

пред 4 години
Нов протест

Владата е крајно несериозна,обвинија вработените во „Еурокомпозит“

пред 4 години
Економија

Исполнети барањата на работниците: Ќе се исплатат придонесите за пензиско и здравствено на „Еурокомпозит“

пред 5 години
ШАТОРИТЕ ТРГНАТИ ОД ПРЕД ВЛАДАТА

Вработените во „Еурокомпозит“ ќе добијат придонеси, а најден бил и инвеститор

пред 5 години
претставени можни решенија за разрешување на проблемите

Анѓушев и Сугарески на средба со вработените од „Еурокомпозит 11 Октомври“

пред 5 години
Економија

Сугарески се сретна со вработените во „Еурокомпозит“ – им вети дека ќе се бара чаре

пред 5 години
се местат шатори спроти влада

Вработените во Еурокомпозит: Ќе чекаме да си дојде “недопирливата влада“ па да не прими 

пред 5 години
од понеделник со шатори пред влада

Работниците од „Еурокомпозит“ повторно на протест

пред 5 години
работниците од еурокомпозит велат дека нема да си заминат

Шатори пред влада (ФОТО)

пред 5 години
Пресинг

Поранешните вработени во „Еурокомпозит“ планираат да спијат пред Влада додека не им се решат проблемите

пред 5 години
Средба во Владата

Има заинтересиран инвеститор за Еурокомпозит

пред 5 години
Економија

Технолошкиот вишок од „Еурокомпозит“ не се откажува од протестите

пред 5 години
Економија

Лашкоска: Вработените во Еурокомпозит по којзнае кој пат се излажани од оваа власт

пред 5 години
Економија

Заев: Еурокомпозит има перспектива и тврдам дека ќе има успешна трансформација

пред 5 години