Ознака: елем
вмро-дпмне обвинува

Заради криминалната влада и АД ЕЛЕМ плаќаме 250 милиони евра за увоз на струја, која порано била произведувана во Македонија.

пред 2 години
Економија

Александар Обрадовиќ, советникот на Заев е новиот директор на ЕЛЕМ трејд

пред 3 години
Економија

Реакција од ЕСМ: РЕК Битола во моментов работи согласно потребите на електроенергетскиот систем

пред 3 години
Економија

ЕЛЕМ: За нас не е меродавно толкувањето од Финансии, дали е морална исплатата на К-15

пред 4 години
Економија

Васко Ковачевски нов генерален директор на Електрани на Македонија

пред 5 години
откако кривичниот суд ги разгледа документите

Одбиено барањето на Кочан за одлагање на издржувањето на казна затвор поради болест

пред 5 години
се редат откази

Синот на Мира Стојчевска најави отказ: Ќе се повлечам од работното место во ЕЛЕМ

пред 5 години
2018-та  е најуспешна финансиска година од постоењето велат од компанијата

ЕЛЕМ лани оствари добивка од 29.827.097 евра

пред 5 години
Македонија

Нови називи добија МИА, ЕЛЕМ и Македонски пошти

пред 5 години
опозицијата обвинува

ВМРО-ДПМНЕ: Синот на пратеничката Стојчевска се радува на првиот работен ден во ЕЛЕМ

пред 5 години
Истовремено со нејзиниот син

И братот на пратеничката Мира Стојчевска се вработил во ЕЛЕМ како бравар-кранист

пред 5 години
Македонија

Пратеничката Стојчевска тврди: Не знаев дека мојот син аплицирал во ЕЛЕМ

пред 5 години
ги исполнувал сите критериуми

ЕЛЕМ потврди: Синот на пратеничката Мира од СДСМ е примен во редовен работен однос

пред 5 години
Тетовасот објавува

Министерот Адеми си ја вработил сестрата во ЕЛЕМ?!

пред 5 години
БИЛО ИТНО ДА СЕ ПОСТИГНЕ ДОГОВОР?!

Почесниот конзул на Белорусија лапна милионски договор со ЕЛЕМ

пред 5 години