Ознака: Екатерина Захариева
Регион

Желбата на Захариева е да нема граници меѓу Бугарија и Македонија

пред 9 мес.
Регион

Пендаровски им служи на Србија и Русија и ги кочи билатералните односи- тврди Захариева

пред 1 година
Македонија

Захариева со стара плоча: Политичарите во Скопје се уште се жртви на комунистичката југословенска пропаганда

пред 2 години
Регион

Захариева ни порача дека е во наш интерес ветото да остане

пред 2 години
Македонија

И Захариева која вели дека Македонците зборуваат бугарски јазик се осмели да дојде во Битола

пред 2 години
Регион

Захариева: Со мене не се водат разговори за премиерка

пред 3 години
Регион

Захариева пак го брани Гарванлиев: доби повеќе од 400 закани по животот затоа што рече дека имал и бугарско државјанство

пред 3 години
борисов и захариева го потсетија на ветеното

Прва задача на Заев откако доби поддршка од Бугарија, разнебитување на македонската нација и јазик

пред 3 години
Регион

И Екатерина Захариева „налепи“ корона

пред 3 години
Македонија

Да не се грижиме-Захариева во најскоро време ќе ни донира вакцини

пред 3 години
Регион

Захариева: Не го оспроруваме македонскиот идентитет

пред 3 години
меки тонови од исток

Захариева сака да бидеме пријатели, исто како што Македонија е пријател со Србија

пред 3 години
Регион

Захариева го прашува Заев: Принципиелно ли е да воспитуваш генерации по генерации со омраза кон соседната држава и целиот народ?

пред 3 години
Регион

Захариева: Бугарија била сојузник на Германија, но само во учебниците во Македонија бугарската нација е претставена како фашистичка

пред 3 години
Регион

Захариева со нова навреда: Македонизмот сам по себе е геополитичка идеја создадена од Белград и Москва

пред 3 години
Македонија

Зошто Захариева виде навреда во палењето на бугарското знаме, а Димитров не виде во употребата на придавката македонски?

пред 3 години
Регион

Захариева: Не се надевајте дека по изборите позицијата на Бугарија ќе се промени

пред 3 години
Македонија

Бучковски и Захариева пак ќе преговараат

пред 3 години
Регион

Захариева тврди дека не го негираат правото на самоопределување на Македонците

пред 3 години
Регион

„Тази вето не е вето“: Захариева тврди дека не ставиле вето, за проширувањето воопшто не се расправало

пред 3 години