Ознака: ек
КОЈ Е КАНДИДАТОТ КОЈ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ЈОХАНЕС ХАН?

Фон дер Лајен го избра Ласло Трошчањи – искусен дипломат ќе ја приближува ЕУ кон Балканот

пред 9 мес.
Македонија

Награда на ЕК за промоција на пешачењето и возењето велосипеди

пред 10 мес.
РЕАКЦИЈА НА НОМИНАЦИЈАТА ЗА НАСЛЕДНИК

Јункер незадоволен како е избрана фон Дер Лајен – процесот не бил транспарентен

пред 11 месец
БРИСЕЛ НЕ ПРИФАТИ

Европската комисија го отфрли барањето на Холандија за воведување визи за Албанија

пред 11 месец
КОЈ НА МЕСТОТО НА ЈУНКЕР?

Се скршија копјата во Брисел – извиси кандидатот на Меркел

пред 12 мес.
Економија

Славески: Речиси нема напредок во економијата во извештајот на ЕК во однос на извештајот од 2017 година

пред 12 мес.
Економија

Трипуновски: Извештајот на ЕК потврди дека Заев и Николовски го урнисаа земјоделството

пред 1 година
Прес на ВМРО-ДПМНЕ

Николоски: Со оваа Влада и следниот јуни нема да има датум за преговори

пред 1 година
Колумна на Ивон Величковски

Без датум во јуни Извештајот е небитен, а нова Влада е неминовност

пред 1 година
Македонија

Џафери: ЕУ да стои на својата определба за отворени врати

пред 1 година
Брисел бара засилување на реформите

Пофалби за Договорите со Грција и Бугарија, но и загриженост кај ЕК поради корупцијата и непотизмот

пред 1 година
Македонија

ВО ЖИВО од Вила Водно: Пендаровски, Џафери и Заев го добија Извештајот од ЕК

пред 1 година
Македонија

Дескоска очекува позитивна оценка за судството во Извештајот на ЕК

пред 1 година
Свет

Јункер: Време е жена да биде на чело на ЕК

пред 1 година
Економија

Европската комисија и се заканува на Италија

пред 1 година
Претставникот на ек, даниелсон, донесе ПОРАКА ОД БРИСЕЛ

Не се фокусирајте на избори, туку на реформите

пред 1 година
Поради повисоките цени во Источна Европа

„Guess“ казнет со 40 милиони евра

пред 1 година
Регион

Петстотини илјади евра помош од ЕК за бегалците во Босна и Херцеговина

пред 2 години
Свесни се дека не можат многу да направат

ЕК чека објаснување од Унгарија за Груевски

пред 2 години
преговори за членство во еу

Старт на скрининг процесот за Македонија

пред 2 години