Ознака: ек
Свет

Француски производител на вакцини ги прекина преговорите со ЕК

пред 1 година
Свет

Ниедна служба на ЕК не е во можност да одговори кога западниот Балкан може да очекува вакцини

пред 1 година
Свет

Европската комисија соопшти дека се дистанцира од лабораторијата на „Астра Зенека“

пред 1 година
Свет

ЕК: Брзите тестови да се користат кај лица што покажуваат симптоми

пред 2 години
Регион

ЕК не ги коментира изјавите на Захариева за Тито, потсетува дека условите за ЕУ се јасни

пред 2 години
Македонија

Заев-Фон дер Лајен: Брисел потврди дека Македонија е подготвена за првата меѓувладина конференција за почеток на преговорите со ЕУ

пред 2 години
Македонија

Брисел контра Заев: Извештајот на ЕК нотираше слабости и недоволно справување со корупцијата

пред 2 години
Економија

Вархеји: Со економската помош од 9 милијарди евра ја забрзуваме европеизацијата на регионот

пред 2 години
Македонија

Еврокомесарот Оливер Вархеји денеска во Скопје

пред 2 години
Регион

Европската Комисија денеска ќе го обелодени економскиот и инвестициски план за Западен Балкан

пред 2 години
Македонија

Вархеји денеска ќе го презентира извештајот за Македонија пред ЕК

пред 2 години
Свет

Орбан: Потпретседателката на ЕК ја понижи Унгарија, треба да поднесе оставка!

пред 2 години
КОЈ Е КАНДИДАТОТ КОЈ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ЈОХАНЕС ХАН?

Фон дер Лајен го избра Ласло Трошчањи – искусен дипломат ќе ја приближува ЕУ кон Балканот

пред 3 години
Македонија

Награда на ЕК за промоција на пешачењето и возењето велосипеди

пред 3 години
РЕАКЦИЈА НА НОМИНАЦИЈАТА ЗА НАСЛЕДНИК

Јункер незадоволен како е избрана фон Дер Лајен – процесот не бил транспарентен

пред 3 години
БРИСЕЛ НЕ ПРИФАТИ

Европската комисија го отфрли барањето на Холандија за воведување визи за Албанија

пред 3 години
КОЈ НА МЕСТОТО НА ЈУНКЕР?

Се скршија копјата во Брисел – извиси кандидатот на Меркел

пред 3 години
Економија

Славески: Речиси нема напредок во економијата во извештајот на ЕК во однос на извештајот од 2017 година

пред 3 години
Економија

Трипуновски: Извештајот на ЕК потврди дека Заев и Николовски го урнисаа земјоделството

пред 3 години
Прес на ВМРО-ДПМНЕ

Николоски: Со оваа Влада и следниот јуни нема да има датум за преговори

пред 3 години