Ознака: Џес Бејли
Македонија

Се сеќавате на Бејли: Пендаровски се сретна со креаторот на Договорот од Пржино

пред 3 мес.
не се соопштува кога ќе ја преземе должноста

Мари Брнс изгласана за американски амбасадор во Македонија

пред 3 години
пристигнува новата амбасадорка Кејт Бирнс

Бејли се заблагодари за гостопримството: „До следно видување – се гледаме!“

пред 3 години
проштална средба

Заев на Бејли му подари слика каде што се заедно (ФОТО)

пред 3 години
Амбасадорот одговараше на 50 прашања

Бејли жали што не го нашол тунелот до Бондстил и не се изјаснува дали навива за Вардар или Шкендија (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Бејли: Длабоко сме во тага поради трагичната загуба на животи

пред 3 години
Македонија

Бејли: САД ја поздравуваат историската одлука

пред 3 години
ЗАГЛАВИ ПРОЦЕДУРАТА ЗА НОВАТА АМБAСАДОРКА

Номинацијата на Кети Бирнс пратена кај Трамп, Бејли останува во Скопје уште 5-6 месеци

пред 3 години
Македонија

Бејли: Тешка лага и злоупотреба е дека судии носеле одлуки под диктат на амбасадата на САД

пред 3 години
РЕАКЦИИТЕ НЕ СТИВНУВААТ – СТАВ НА ЛЕВИЧАРОТ ЛАФАЗАНИС

„Тоа беше ноќ на долгите ножеви, една оргија на уцени“

пред 3 години
За амбасадорот на САД не е важен цензусот

Се јави и Бејли: Следниот чекор во имплементација на Договорот е на Парламентот

пред 3 години
Македонија

Бејли: Македонија е на крстосница, одлуката на граѓаните на референдумот е многу важна

пред 3 години
Бејли бара да го зграпчиме моментот

Не постои совршен договор

пред 3 години