Ознака: џамија
посветена на пророкот Мухамед

Во Чеченија отворена најголемата џамија во Европа (ВИДЕО)

пред 3 години
Напаѓачот е во бегство 

Пукање во Франција: Две лица тешко ранети пред џамија

пред 3 години
ГОЛЕМ ДЕН ЗА ВЛАДАТА ВО АТИНА

Во Грција отворена првата џамија по Отоманската империја, без минаре

пред 3 години
Македонија

Заев низ разговори ќе го решава проблемот со џамијата во Охрид

пред 3 години
по нападот на две џамии во Крајстчерч

Нов Зеланд забрани поседување автоматско и полуавтоматско оружје

пред 3 години
пренамена може само со одобрение од УНЕСКО

Ердоган не може да го менува статусот на Света Софија

пред 3 години
за убиството на 50 луѓе во две џамии во Крајстчерч

Напаѓачот од Нов Зеланд не делува ментално нестабилен и одлучи да се брани сам

пред 3 години
уште 12 лица се во критична состојба, меѓу нив 4 годишно девојче

Бројот на жртви по нападот во Нов Зеланд се искачи на 50 лица

пред 3 години
од почит кон луѓето погодени во нападот врз џамиите

Фејсбук избриша 1,5 милиони снимки од нападите врз двете џамии на Нов Зеланд

пред 3 години
опседнат со нацизам, инспириран од историски личности

Што пишува во манифестот на напаѓачот од џамијата во Нов Зеланд

пред 3 години
поради масакрот во Нов Зеланд

Франција и Британија ги зајакнуваат безбедносните мерки околу верските објекти

пред 3 години
Како на видео игра

Напаѓачот бркал верници по џамијата, крв на сите страни (ВИДЕО)

пред 3 години
полицијата проверува каква е поврзаноста со Балканот

Терористот од Нов Зеланд додека возел кон џамијата пеел песна за Радован Караџиќ (ВИДЕО)

пред 3 години
СЕ ПОДГОТВУВА ГОЛЕМА МОБИЛИЗАЦИЈА ВО ИСТАНБУЛ

Екстремни муслимани најавија собир во Света Софија, бараат таа пак да биде џамија

пред 3 години
Крадците ги собрале парите што ги оставаат верниците

Ограбена џамија во гостиварско

пред 4 години
На отворање нова џамија во Келн тој повика на „заеднички став против тој расистички тренд“

Ердоган го осуди ставот во Германија кон играчи од турско потекло

пред 4 години
Регион

Судот го одби барањето музејот Аја Софија повторно да стане џамија

пред 4 години