Ознака: дурмо турс
Хроника

Се сеќава некој на „Дурмо турс“: Уште се чека на супервештачењe

пред 2 години
Македонија

Автобусите на „Дурмо турс“ биле штелувани да покажуваат 15 проценти помала брзина од реалната

пред 4 години
Македонија

Патник во „Дурмо Турс“: Возачот на автобусот ненадејно сврте лево

пред 4 години
Македонија

Се сослушуваат сведоци: Продолжува судењето за несреќата кај Ласкарци

пред 4 години
Македонија

Oсомничените од случајот „Дурмо турс“ остануваат во притвор

пред 5 години
Судски процес за стравичната автобуска несреќа

Притвор за сопственикот на „Дурмо турс“, возачот и за тројца вработени во станицата за технички преглед

пред 5 години
Македонија

Притвор за сопственикот и раководителот на „Дурмо турс“

пред 5 години
мвр го вештачело телефонот

Возачот на Дурмо турс не зборувал на мобилен за време за несреќата

пред 5 години
обвинителот рајчев излезе со детали

Возачот возел со 99 километри на час, сопирачките не биле во целост исправни, закочил дури пред да излета

пред 5 години
немал никакви соматски пореметувања

Обвинителот Рајчев: Возачот бил со дијабетес, но тоа не влијаело на несреќата

пред 5 години
обвинителството излезе со детали за автобусот кај ласкарци

Возачот возел со 99 километри на час, сопирачките не биле исправни, закочил дури пред да излета

пред 5 години
познати сумите за отштета

Повредените во автобусот ќе добијат по 4.500 евра, семејствата на жртвите по 9.000

пред 5 години
Обвинување од партијата

ВМРО-ДПМНЕ: Техничкиот преглед на „Дурмо турс“ добил забрана, а по неколку дена решението е поништено

пред 5 години
Македонија

Автобусот на „Дурмо Турс“ е во касарната во Ѓорче, професори ќе испитуваат дали бил исправен

пред 5 години
газдите имаат авто – мото здружение

„Дурмо турс“ си правел технички преглед на автобусите со својата станица

пред 5 години
се јави превозникот

Дурмо турс: Нашите возила се исправни, редовно се сервисираат

пред 5 години