Ознака: Доналд Туск
претседателот на европскиот совет со јасна порака

Туск: Постигнавте одлични резултати, во октомври мора да има јасна одлука (ВИДЕО)

пред 16 часа
Македонија

Пред одлуката за датум: Туск денеска во Скопје

пред 21 час
Став на претседателот на Европскиот совет

Туск: Нема да преговарам за Брегзит без договор

пред 3 недели
златно чао за еврократите

Туск и Јункер со отпремнина од половина милион евра кога ќе си заминат од функцијата

пред 3 мес.
пендаровски во странство - прва дестинација брисел

Туск: Да бидам искрен – не сите земји членки на ЕУ се за отворање на преговорите

пред 3 мес.
лидерите на ЕУ се договорија

ЕУ и понуди на Тереза Меј одлагање на Брегзит до 31 октомври?

пред 5 мес.
Датумот за преговори не е загарантиран

Туск на Твитер: Го охрабрив Заев да продолжи со реформите неопходни за отворање на преговрите

пред 9 мес.
Велика Британија најверојатно ќе остане под законите на ЕУ до 2020 година

Јункер и Туск сигнализираат до ЕУ да прифати подолг рок за транзиција по Брегзит

пред 11 месец
За време на Генералното собрание на ОН

Тачи и Харадинај на средба со Туск

пред 12 мес.
Само за да успее референдумот

Туск прозборе на македонски јазик

пред 1 година