Ознака: Доналд Туск
Македонија

Претседателот на ЕНП, Туск, со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ: На изборите партијата е претставена од брилијантен млад тим

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски во Брисел: Од Рангел, Мекалистер и Туск побарав да помогнат Македонија конечно да ги почне преговорите за членство во ЕУ

пред 5 мес.
Македонија

Tелефонски разговор Мицкоски-Туск: Власта да соработува со опозицијата, да се засили борбата против корупцијата

пред 7 мес.
Регион

Туск не ја сака партијата на Салвини во ЕПП, ќе размисли што ќе прави со ФИДЕС на Орбан

пред 2 години
Свет

Доналд Туск е новиот претседател на ЕПП

пред 2 години
Македонија

Заев – Туск: Северна Македонија ги исполни сите услови за преговори

пред 2 години
Средба во Атина

Ципрас го убедувал Туск за важноста од почнување пристапни преговори со Македонија и Албанија

пред 2 години
Македонија

Сегашни и идни еврочелници бараат Македонија да ги почне прговорите со ЕУ

пред 2 години
15 октовмри клучен датум

Туск не вети датум, одлуката оставена на европските лидери

пред 2 години
претседателот на европскиот совет со јасна порака

Туск: Постигнавте одлични резултати, во октомври мора да има јасна одлука (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Пред одлуката за датум: Туск денеска во Скопје

пред 2 години
Став на претседателот на Европскиот совет

Туск: Нема да преговарам за Брегзит без договор

пред 2 години
златно чао за еврократите

Туск и Јункер со отпремнина од половина милион евра кога ќе си заминат од функцијата

пред 2 години
пендаровски во странство - прва дестинација брисел

Туск: Да бидам искрен – не сите земји членки на ЕУ се за отворање на преговорите

пред 2 години
лидерите на ЕУ се договорија

ЕУ и понуди на Тереза Меј одлагање на Брегзит до 31 октомври?

пред 3 години
Датумот за преговори не е загарантиран

Туск на Твитер: Го охрабрив Заев да продолжи со реформите неопходни за отворање на преговрите

пред 3 години
Велика Британија најверојатно ќе остане под законите на ЕУ до 2020 година

Јункер и Туск сигнализираат до ЕУ да прифати подолг рок за транзиција по Брегзит

пред 3 години
За време на Генералното собрание на ОН

Тачи и Харадинај на средба со Туск

пред 3 години
Само за да успее референдумот

Туск прозборе на македонски јазик

пред 3 години