Ознака: донација
Македонија

Наместо новогодишни украси, Општина Чаир донираше две амбулантни возила

пред 17 часа
Македонија

13.500 тестови доби државава од Кралството Норвешка

пред 2 мес.
Македонија

ИЈЗ ќе добие компјутери од Македонско-американската алумни асоцијација

пред 2 мес.
Македонија

Пристигнаа брзите тестови: Бесплатни се за граѓаните и ќе бидат распоредени низ 13 болници

пред 3 мес.
Регион

Македонија, Албанија и Црна Гора добиваат респираторни машини од НАТО

пред 3 мес.
Македонија

Германија донираше респираторни машини за македонските клиники

пред 4 мес.
Економија

„Костал Македонија“ донира опрема во здравствените институции

пред 9 мес.
Економија

„Витаминка“ со донации за лицата со посебни потреби

пред 9 мес.
Економија

Витаминка“ досега со 3,5 милиони денари им помогна на институции и поединци

пред 10 мес.
Економија

УСЈЕ донира 50.000 евра за набавка на медицинска опрема

пред 10 мес.
Економија

Фирмата „Гифти Текс“ ќе изработува и ќе донира маски

пред 10 мес.
Економија

Жито Лукс со донација за социјално загрозени лица и семејства

пред 10 мес.
Регион

Кина донира 50 илјади медицински маски во грчкото Министерство за здравство

пред 10 мес.
ја покажа хуманата страна

Опра донираше 1,15 милиони долари за школување деца

пред 1 година
за престојната сезона во првата машка лига

Поделени топките „Spalding“ на прволигашите (ФОТО)

пред 1 година
за да ги исчисти океаните од пластика

„Порнхаб“ стартуваше кампања за „Највалкано порно досега“ (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Чешка донираше околу милион евра за зајакнување на капацитетите на граничната полиција

пред 2 години
Германска донација за МВР

Македонската граничната полиција доби 20 возила и 351 пар чизми

пред 2 години
општина центар во предновогодишна посета на децата со церебрална парализа

Богдановиќ со желби за среќа и здравје на сите деца

пред 2 години
Aгенцијата за управување со одземен имот ќе донира конфискувана стока

Запленети текстил, обувки, детски прибори, греалки ќе завршат како донација

пред 2 години