Ознака: дипломатија
интервју со професорот и колумнист

Проф. Васко Шутаров: Љубовта кон татковината никогаш не може да биде демоде

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: СДСМ и ДУИ создаваат скандал дипломатија, која ја срами Македонија

пред 2 години
Македонија

Ракција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и ДУИ од дипломатијата прават дом за згрижување партиски функционери

пред 2 години
Македонија

Македонската дипломатија заложник на Тозија

пред 4 години
Економија

Анѓушев: Се градат голем број компании

пред 5 години
Европскиот совет и официјално го избра

Жозеп Борел на местото на Федерика Могерини

пред 5 години
премиерот на албанија најде начин да го заобиколи претседателот

Рама му ја препушти дипломатијата на косовецот Гент Чајак

пред 5 години
скандал од светски размери

Хакери три години ги читале меиловите на претставници на ЕУ, не биле поштедени ни Трамп, Путин и Си Џипинг

пред 6 години