Ознака: Дијаспора
Македонија

Дијаспората се евидентира, не може да биде дел од пописот, рече Мицкоски

пред 1 месец
Македонија

Албанската дијаспора масовно се попишува, македонската со тивок бојкот

пред 2 мес.
Македонија

Еди Рама го пречека Груби со порака census.stat.gov.mk

пред 2 мес.
Македонија

Заев ја повика дијаспората да се самопопише

пред 2 мес.
Македонија

Бујар Османи: Од дијаспората попишани над 60.000 лица

пред 2 мес.
Македонија

На Алијанса и на Алтернатива им пречи што прашањата за дијаспората биле на македонски јазик

пред 2 мес.
Македонија

Груби на албански јазик ја повика дијаспората да се регистрира ФОТО)

пред 2 мес.
Македонија

Македонската дијаспора може да остане непопишана бидејќи нема важечки пасоши и документи

пред 3 мес.
короната ја забави постапката

Maкедонците во странство се жалат дека тешко доаѓаат до пасош

пред 6 мес.
Македонија

Дијаспората се крева: Ќе протестираат против изборниот фалсификат на Заев и промената на името

пред 9 мес.
Реакција од Стопанска Комора на Северо-Западна Македонија

Отворете ги границите за дијаспората, оти таа е важна за економијата

пред 11 мес.
Македонија

Предлог на ЛДП: Ако не се пријават 50.000, да нема гласање во дијаспората

пред 2 години
Средба на премиерот со претставници на нашата дијаспора

Заев до дијаспората: Инвестирајте во земјата

пред 2 години
главна причина сиромаштијата, корупцијата и политичката класа

Романската дијаспора петта најголема во свет

пред 2 години
Македонија

Заев на средби со дијаспората во Брисел (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Слаба излезност: Досега гласале само 37 отсто од иселениците

пред 2 години
Ќе се користи нов метод

Нема да има класичен попис на дијаспората како во минатото (ВИДЕО)

пред 2 години
слаб интерес

Само 1.782 иселеници ќе гласаат на претседателските избори

пред 2 години
Македонија

Дијаспората незаинтересирана: Само 1836 иселеници се пријавиле за гласање

пред 2 години
Дијаспората незаинтересирана

Досега само 668 иселеници се пријавиле за гласање на претседателските избори

пред 2 години