Ознака: депортација
Македонија

На Бугарите почнува да им пречи и Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија: Вагонот нaречен „бугарска наци-желба“

пред 1 година
Во пресрет на 80-годишнината од мартовските настани

Депортацијата на македонските Евреи меѓу две Бугарии-Со која ќе преговара Македонија?!

пред 1 година
Македонија

Гласот на Америка: Околу 50 организации за човекови права бараат Кирил Петков да се извини за депортацијата на македонските Евреи

пред 2 години
Македонија

78 години од депортацијата на македонските Евреи-Бугарската лојалност кон Хитлер однесе во смрт 7.148 животи

пред 3 години
Им дава шанса на демократите и републиканците да најдат решение во Конгресот

Трамп ја одложи најавената масовна депортација на мигрантите

пред 5 години
Во десетина американски градови

САД в недела почнува со депортација на 2000 семејства

пред 5 години
Регион

Од Германија депортирани тројца државјани на БиХ осомничени за тероризам

пред 5 години
се затегнува антимиграциската политика

Данска ќе ги испраќа мигрантите на пуст остров (ФОТО)

пред 5 години