Ознака: човекови права
Македонија

„Амнести Интернешнл“: Забpaната за верски coбири беше применета на селективен начин со полициcкиот чac во Maкедонија

пред 2 недели
Македонија

Извештајот на Стејт департментот е уште еден доказ дека тоа што го работиме дава и ќе дава резултати, вели Заев

пред 3 недели
Годишен извештај на Народниот правобранител за 2018-та

Граѓаните не и веруваат на судската власт, продолжува партискиот реваншизам

пред 2 години
можно воено злосторство во појасот газа

ОН: Израелски војници намерно пукале врз палестински цивили

пред 2 години
Од Хелсиншки комитет за Пресинг Тв

Пировска: Нејасно е како настанала тепачката во Шутка кога притворениците и осудените лица се сосема одвоени

пред 2 години
Во Белгија постои молк за колонијализмот и земјата треба да се соочи со него

ОН бараат од Белгија да се извини за колонијалното минато

пред 2 години
се затегнува антимиграциската политика

Данска ќе ги испраќа мигрантите на пуст остров (ФОТО)

пред 2 години
Германија во предност за ЕП 2024

УЕФА загрижена за политичката состојба во Турција

пред 3 години