Ознака: чаир
Хроника

Aрачиновец пукаше во полицаец во Чаир

пред 3 мес.
Македонија

Жители на Чаир два дена се греат „на рати“ поради немање струја

пред 2 години
Македонија

Чаир води по број на заразени

пред 2 години
Изборно собрание на Демократската унија за интеграција во општината

Поранешниот градоначалник Изет Меџити, нов претседател на ДУИ во Чаир

пред 3 години
Удрен камен-темелник

Почна изградбата на нова трибина на стадионот во Чаир (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Ноќеска по полноќ: Нападнат Скопјанец во Чаир

пред 3 години
Македонија

Фатен убиецот кој пред две години изрешета момче со калашников во Чаир

пред 3 години
Обвинителство излезе на местото на несерќата во Чаир

ОЈО: Извршен увид на местото каде две лица загинаа при вршење ископ

пред 4 години
Од општина Чаир потврдуваат

Градежните работи при кои загинаа двајца браќа во Чаир биле нелегални

пред 4 години
Тешко е повредено и трето лице

Двајца браќа загинаа при одрон на земја во Чаир (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Исчезнаа две малолетни девојки од Чаир

пред 4 години
Македонија

Повреден скопјанец од огнено оружје во Чаир

пред 4 години
банката излезе со детали

150 илјади евра украдени од НЛБ Тутунска во Чаир

пред 4 години
Канидатот за претседател во скопски Чаир и во Шишево

Пендаровски: Или сите ќе имаме исти права, или нема среќа

пред 4 години
нови трибини и подобри услови

Со помош на УЕФА ќе се реновира стадионот во Чаир

пред 4 години
Македонија

Филипче: Гинекологија Чаир продолжува со работа, ќе биде гасифицирана следната греjна сезона

пред 4 години
Поведена е истражна постапка

ОЈО го испитува пукањето во Чаир

пред 4 години