Ознака: цена
поради нападот на нафтените постројки во саудиска арабија

Цената на нафтата минатата недела зголемена за шест отсто

пред 5 години
Тензична атмосфера на денешната блокада

Оставка, оставка, извикуваа земјоделците до министерот Димковски на протестот кај Росоман (ВИДЕО)

пред 5 години
Економија

Горивата поскапуваат од половина до еден денар за литар

пред 5 години
хрватска и црна гора бележат раст во просек од 10 отсто

Скокна цената на становите на Јадранот, еве колку чини квадрат

пред 5 години
по лозарите незадоволни и производителите на ориз

Оризарите излегоа на протест: Си ги бараат ветените субвенции

пред 5 години
Минатата недела немаше промена

Oд утре нова цена на горивата

пред 5 години
Економија

Димковски: Ќе видиме како одат цените, па ќе одлучиме за евентуална интервенција

пред 5 години
Македонија

Се намалува цената на паркирањето во Охрид

пред 5 години
Мицкоски на средба со оризопроизводителите во кочанското село Долни Подлог

Состојбата со производството на ориз е повеќе од катаклизмична вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ

пред 5 години
Австријците јадат најскапо, а Полјаците најевтино

Истражување на Евростат: Кој јаде најскапо, а кој најевтино месо во ЕУ

пред 5 години
Економија

Кулев: Излеговме на лозарски протест за подобри цени на грозје, без политика

пред 5 години
не се повеќе „сиромашна“ храна

Сланината и чварките се дефицитарна и скапа храна

пред 5 години
Економија

Лозарите најавија протести, бараат повисока откупна цена на грозјето

пред 5 години
Спорт

Фудбалерите на Барса и Реал вредат колку третина од македонскиот буџет

пред 5 години
И годинава проблем со откупот и цените

Лозарите се жалат дека се робови на сопствените плантажи

пред 5 години
Економија

Бензините поевтинуваат за три денари, дизелот за два

пред 5 години
Економија

Тиквешките лозари бараат 18 денари за ,,вранец” и денар помалку за ,,смедеревка”

пред 5 години
на повидок е лозарско – винарска катастрофа во Тиквешијата

Лозарите бараат повисоки цени за грозјето

пред 5 години
Економија

Нови цени на горивата: Дизелот поскапува, бензините со иста цена

пред 5 години
Економија

Поевтино парно за скопјани од 1 август (ВИДЕО)

пред 5 години