Ознака: царина
Економија

Владата не ги ферма странските инвеститори- прашањето со царините стои нерешено

пред 1 месец
Економија

Ангеловска и Танасоски: Грант од Јужна Кореја од 700.000 евра за модерна дигитална Царинска управа

пред 2 мес.
Економија

Се укинуваат царините за медицинските помагала и потрошниот медицински материјал

пред 5 мес.
Економија

Со новиот Закон ќе имаме прекин на работата, велат увозниците на половни возила

пред 7 мес.
Економија

Од 1 јануари ослободени од царина ќе бидат малите пратки до 90 евра

пред 8 мес.
на артикли кои досега беа поштедени од дополнителни тарифи

Трговска војна: САД ја погоди Кина со нов бран царини

пред 12 мес.
помагале во лечењето од рак

Виетнам заплени рогови од носорози вредни 4 милиони долари (ВИДЕО)

пред 1 година
Денеска му било врачено решение за отказ од Царинската Управа

Александар Трајковски кој беше сликан со Груевски во Будимпешта е избркан од работа

пред 1 година
србија и косово пропуштаат прилики смета портпаролката на еу

Коцијанчиќ: Белград и Приштина итно да го продолжат дијалогот

пред 1 година
Старт на новиот Систем за обработка на царински декларации и акцизни документи

Дигитализација на царината: За 12 часа процесуирани над 300 декларации

пред 1 година
според српски медиуми

Белград не сака арбитража поради царините, подготвува контрамерки

пред 1 година
Економија

Пет нови компании бараат од Царината да станат овластен економски оператор

пред 1 година
Економија

Трамп најави дека ќе ги зголеми царинските давачки за кинески стоки

пред 1 година
во поштенска пратка на аеродромот во Манила

Филипинската царина во поклон пакет од Полска пронашла 757 тарантули (ФОТО)

пред 1 година
на граничниот премин „Табановце“

Царина пронајде 350 килограми марихуана во пелети за цвеќе (ФОТО)

пред 1 година
стоката е одземена

Дрон и „Версаче“ парфеми заплени царината (ФОТО)

пред 1 година
Свет

САД го одложија зголемувањето на царините за кинески стоки

пред 1 година
Компаниите имаат поголема искористеност и извоз

Домашните капацитети за месни преработки во добра кондиција

пред 1 година
според директорот на царинската управа

Новиот закон за акцизи е усогласување со законодавството на ЕУ, не е за поскапување на производите

пред 2 години
откако сад ги предупреди

Косовските власти попуштаат за укинување на царините за српските стоки

пред 2 години