Ознака: Букурешт
Спорт

Во пабовите и рестораните во Букурешт, Македонците оставиле половина милион евра

пред 1 месец
Македонија

Интересот е голем: Maкедонските фанови бараат уште билети за во Букурешт

пред 2 мес.
Спорт

Одиме во Букурешт: Не треба вакцина ниту ПЦР тест

пред 2 мес.
добра вест

Во Букурешт ќе има навивачи, влез само со вакцина или ПЦР тест

пред 3 мес.
Спорт

Купете си билет и обезбедете превоз: Mакедонија ќе игра пред публика на ЕП

пред 5 мес.
Спорт

Македонија ќе игра пред публика во Букурешт

пред 5 мес.
Регион

Пожар во ковид болница во Букурешт, настрадаа четири лица

пред 6 мес.
посетители со автомобили од провинција ќе мора да плаќаат дневен билет

Букурешт забранува влез во центарот на возила произведени пред 2000 година

пред 2 години
Македонија

Славева: Филипче дава дозволи и концесии на партиски војници во период кога тоа е забрането

пред 2 години
премиерот Зоран Заев во Букурешт

Романија со порака: Реформите на прво место

пред 2 години
ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЗА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ПРОТОКОЛОТ

Една неправда е исправена, но цената што ја плативме е висока

пред 2 години
Шефот на дипломатијата во работна посета на Романија

Димитров на неформален состанок со министрите за надворешни работи на ЕУ

пред 3 години
Генералниот секретар со порака од Букурешт

Столтенберг: Очекувам потпишување на спогодбата за прием на Република Македонија

пред 3 години
Регион

Нови антивладини протести во Романија

пред 3 години
ГРЦИЈА СЕ НАВРАЌА НА 2008

Дора Бакојани: Ја плативме цената за Букурешт, ама ако треба пак истото ќе го направам

пред 3 години