Фудбалската репрезентација на Романија соопшти дека на трите натпревари во групната фаза и дуелот од осминафиналето ќе биде дозволено присуство на публика. Ова значи дека македонските навивачи ќе можат во живо да ги бордат нашите фудбалери.

„Властите го прифатија предлогот на локалниот организациски одбор да дозволи пристап на гледачи на трибините за натпреварите од ЕВРО 2020 во висина од 25% од вкупниот капацитет на националниот стадион“ – се вели во соопштението на ФФР.