Ознака: буџет
Економија

Мицкоски: Тевдовски треба да прави разлика помеѓу приходи од УЈП и приходи на целиот буџет

пред 4 часа
по обвинувањата од лидерот на опозицијата

Тевдовски: Приходите во буџетот за првите пет месеци се зголемени за 6,6 отсто

пред 1 ден
буџетската дупка е вовед во нов економски иден шок

ВМРО-ДПМНЕ: Владата и УЈП потфрлија, 50 милиони евра помалку во буџетот

пред 4 дена
Економија

Тевдовски: Приходите во Буџетот согласно планираното, се реализираат сите расходи

пред 2 недели
нема конкретен одговор дали ќе има ребаланс на буџет

Наспроти катастрофалната реализација на капиталните инвестиции, Тевдовски е убеден дека има подобрување

пред 1 месец
ПОРАКА ОД ЕВРОСКЕПТИКОТ

ЕУ со поголем буџет за реклама од „кока кола“

пред 1 месец
американскиот претседател не отстапува

Трамп ќе побара дополнителни 8,6 милијарди долари за изградба на ѕид

пред 3 мес.
Зголемен финансиски товар

Членките на НАТО ќе издвојат дополнителни сто милијарди долари за одбрана

пред 4 мес.
Регион

Хазири: Таксите и Харадинај ќе паднат заедно

пред 5 мес.
Американскиот претседател ги предупреди своите политички противници

Трамп: Нема договор за Буџетот додека демократите не се согласат на изградба на ѕидот кон Мексико

пред 6 мес.
НОЌНА ВЛАДИНА СЕДНИЦА

Од буџетот пари и за приватниот Штулов универзитет

пред 6 мес.
СТав на вмро-дпмне

Мнозинството немаше слух да прифати конструктивни амандмани на буџетот

пред 6 мес.
Велјановски го побара Тевдовски

Каде е министерот, да не ја згреши салата ?! (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Тевдовски најави ефикасна, домаќинска и транспарентна фискална политика

Историски најголемиот Буџет во државата пред пратениците

пред 6 мес.
ЗА Социјал демократскиот сојуз на Македонија

Буџетот за 2019 обезбедува економски раст и повеќе пари кај граѓаните

пред 6 мес.
Повеќе пари за животна средина, регионален развој и инфраструктура

Владата го усвои дополнетиот Буџет за 2019 година

пред 6 мес.
Имаме реален проблем во здравството со одлив на кадри

Тевдовски: Со Буџетот за 2019 ја подобруваме состојбата во здравството

пред 7 мес.
Остри критики на опозицијата во Комисијата за финансирање и буџет

Предлог буџетот е мегаломански и неразвоен со популистички мерки

пред 7 мес.