Ознака: Британија
Свет

Велика Британија ќе воведе дополнителни тестирања за патниците од странство

пред 3 години
Свет

Великa Британија воведува карантин за патници од над 30 земји

пред 3 години
Свет

Британија испитува дали едно лице може да прими две дози од две различни вакцини против коронавирус

пред 3 години
Свет

Велика Британија одби да му гарантира целосен дипломатски статус на амбасадорот на ЕУ во Лондон

пред 3 години
Свет

Посетителите кои ќе дојдат во Велика Британија можеби ќе треба да платат 2.500 фунти (околу 2.800 евра) за карантин

пред 3 години
Свет

Англија во целосен карантин – болниците пред колапс

пред 3 години
Македонија

Забрана за летови од нашата земја до и кон Велика Британија до крајот на годината

пред 3 години
Македонија

Комисијата за заразни болести предложи двонеделен карантин за патниците од Велика Британија

пред 3 години
Свет

Британија и ЕУ се согласија да ги продолжат трговските разговори

пред 3 години
Едногласна одлука на Врховниот суд на Велика Британија

Борис Џонсон незаконски го суспендирал парламентот

пред 4 години
Свет

Британскиот Врховен суд ќе одлучува за суспензијата на Парламентот

пред 4 години
Свет

Велика Британија има 12 дена за да ги претстави плановите за брегзит пред ЕУ

пред 4 години
Свет

Џонсон предложи предвремени парламентарни избори на 15 октомври

пред 4 години
Регион

Британија ќе дава 18 милиони фунти за медиуми од Западен Балкан, против ширење лажни вести

пред 5 години
еден брегзит во историјата веќе се случил

Како гигантско цунами пред 8.000 години ја отцепи Британија од Европа (Видео)

пред 5 години
Во светски рамки

Британците најчесто пијани-барем еднаш неделно

пред 5 години
Свет

Барние: Велика Британија може да остане во ЕУ ако сака

пред 5 години