Ознака: бранко азески
Економија

Стопанската комора бара од Бектел и Енка домашни компании да бидат вклучени во израдба на коридорите

пред 6 дена
Економија

Ковачевски место да ги слуша проблемите на бизнисмените седел во „Трибека“, се пожали Азески

пред 3 мес.
Економија

Азески: Секогаш има премногу историја на Балканот и премалку заеднички бизнис

пред 3 години
Економија

Азески укажува на апсурд-Градежници кои граделе на три континенти не можат да градат во сопствената држава!

пред 3 години
Економија

Азески: Ја „поканивме“ Моника Белучи на нашата прослава за 99 години постоење

пред 3 години
Економија

Азески: Бизнисот бара брзи и одлучни решенија, а не дискусии

пред 4 години
Економија

Азески: Мерките мора да се гледаат како целина, гледано поединечно и од свој агол – ризикуваме се!

пред 4 години
Економија

Азески: Ако не ги средиме состојбите во правосудството, бизнисот ќе го изнесе капиталот надвор

пред 4 години
Економија

Даночен календар и сузбивање на сивата економија, бараат бизнисмените

пред 5 години
алармираат- мора да има владеење на правото

Ситуацијата во Македонија наликува на грд, евтин криминален филм, се жалат дел од бизнисмените

пред 5 години
Бизнисмените децидни

Кампањите да бидат кратки и да не се врши притисок врз бизнисот

пред 5 години
испраќаме лоши сигнали во брисел

ЦЕФТА договорот е мртов, вели Азески

пред 5 години
Македонскиот вицепремиер во убаво друштво

Анѓушев на кафе со Љајиќ, Харадинај, Марковиќ … (ВИДЕО)

пред 6 години