Ознака: безбедност
Македонија

ДИК ја засилува безбедноста на софтверот за локалните избори

пред 2 мес.
според извештајот на „Global finance “

Побезбедни од нас се Либан, Венецуела, Пакистан, Бангладеш: Mакедонија меѓу десетте најмалку безбедни земји во светот

пред 5 мес.
Македонија

На претседателот Пендаровски конечно му текна-Утре седница на Советот за безбедност за состојбата со Ковид-19

пред 1 година
уапсениот бил учесник во воена операција во Донбас

Уапсен човекот кој се закануваше дека ќе го разнесе мостот во Киев

пред 2 години
На врвот на листата доминира азиско-пацифичкиот регион

Токио е најбезбеден град во светот, во Европа предничи Амстердам

пред 2 години
се јави и контролата на летање

М-НАВ: Безбедноста на воздушната пловидба е на највисоко ниво

пред 2 години
ПОСТИГНАА ДОГОВОР во собранието

Власта и опозицијата ги изгласаа реформите во безбедносниот сектор

пред 3 години
откако моделот беше приземјен ширум светот

Боинг ја поправи грешката на „737 Max“: Ќе биде најбезбедниот авион на светот

пред 3 години
СЕ ТРЕСЕ И ГОРДОСТА НА „БОИНГ“

Бивш шеф се исповеда: Во „дримлајнер“ никогаш нема да летам, не е безбеден!

пред 3 години
Конференција во МАНУ

Камбовски: Нема потреба од референдум за членство во НАТО

пред 3 години
според еу политичките промени мора да се базираат на демократски процеси

ХАН: Го бранам правото на слободно изразување, но го осудувам насилството

пред 3 години
Рускиот претседател пред офицерите на Федералната служба за безбедност

Путин: Неутрализиравме стотици странски шпиони

пред 3 години
КОИ СЕ НАЈОПАСНИТЕ, А КОИ НАЈБЕЗБЕДНИТЕ ЗЕМЈИ ЗА ТУРИСТИТЕ?

Египет опасен, Турција ризична, Македонија безбедна, а Словенија во топ 6 најбезбедни земји во Европа

пред 3 години
Анкета на ОБСЕ

Безбедни се чувствуваат 75 отсто од македонските граѓани

пред 3 години