Ознака: бектеши
Економија

Aко сакате да одите по кафиња, вакцинирајте се, порача министерот Бектеши

пред 3 години
Економија

Неделава ќе биде објавен огласот за ваучерите за домашен туризам

пред 3 години
Економија

Бектеши: Во мај ќе биде објавен повикот за аплицирање за ваучери за домашен туризам

пред 3 години
Економија

Бектеши: Од утре ќе почнат преговорите со соседите за признавање на Ковид пасошите

пред 3 години
Македонија

Бектеши и Хасани: Во овој момент не е можно отворање на свадбарските ресторани

пред 3 години
Економија

Бектеши: Не прифаќам ултиматуми, угостителите доволно беа поддржани

пред 3 години
Економија

Бектеши: Поднесени се кривични пријави за сите кои не исплатиле плати од финансиската помош

пред 3 години
Економија

Бектеши: Можно е угостителските објекти да се дозволи да работат до 23 часот

пред 4 години
Македонија

Бектеши: Поддршката на стопанството за надминување на штетите од пандемијата е наш приоритет

пред 4 години
Економија

Бектеши: Околу 15.000 лица ја загубиле работата за време на Ковид пандемијата

пред 4 години
Македонија

Во живо: Прес конференција на Зоран Заев и Крешник Бектеши

пред 4 години
Министерот за економија се изјасни за одлуката на антикорупционерите

Бектеши: Ќе платам се што треба

пред 5 години
Нов предлог-тарифник за плаќање на концесиски надоместоци

Рудниците да даваат повеќе пари во Буџетот, бара Владата

пред 5 години
Економија

Бектеши: Постигната целта од милион туристи

пред 5 години
Од Давос

Бектеши: Оваа Влада прави чекори кои ќе отворат врата за нови  странски инвестиции

пред 5 години