Ознака: бег
Македонија

Почнаа да се доставуваат фактурите: ЕСМ даде рок граѓаните да ги платат заостанатите сметки до крај на декември

пред 12 мес.
Економија

Регулаторна потсетува: Обврската за испорака на парно е до издавање лиценца на нов вршител на дејноста

пред 1 година
Економија

БЕГ бара поскапување на парното од 1 јануари за 300%

пред 2 години
Економија

Државниот завод за статистика застана на страната на БЕГ во спорот со Град Скопје, кој сака да ја преземе топловодната мрежа

пред 3 години
Економија

Грејната сезона е почната-скопјани се жалат нема парно

пред 3 години
Економија

БЕГ: Потрошувачите да проверат дали инсталациите се подготвени за грејната сезона

пред 3 години
По вчерашниот инцидент на плоштадот „Скендер бег“

МВР го потврдува Гури-Само тој пријавил дека бил нападнат

пред 4 години
со новите Правила за снабдување со топлинска енергија

Исклучените од парно кои не живеат во становите сепак ќе плаќаат паушал

пред 5 години
Економија

Почна грејната сезона за корисниците на парно

пред 5 години
ракомет жени

Македонија ја совлада Италија во пријателски натпревар

пред 5 години