Ознака: авион
ќе може да прелета до 7.560 километри во еден правец

Ербас најави нов авион за долги летови кој треба да го „победи“ Боинг

пред 3 дена
само неколкумина од 166-те патници побарале медицинска помош

На авион му експлодираа гумите за време на слетување на аеродром во САД (ВИДЕО)

пред 4 дена
СЕ НАДЕВААТ ДЕКА НЕМА ДА ИМА НОВИ „ИЗНЕНАДУВАЊА“

Заврши малтретажата на 150-те патници – авионот за Хургада конечно на писта

пред 1 нед.
ИМ СКИСНАЛ ОДМОРОТ УШТЕ ПРВИОТ ДЕН

Тргнале за Хургада, заглавиле на скопскиот аеродром – 6 часа чекаме, авион нема!

пред 1 нед.
напнато над балтикот

Руски „сухој“ пресретна американски и шведски шпионски авион над Балтикот (ВИДЕО)

пред 1 нед.
ПРОБЛЕМИ СО ВЛАДИНИТА АВИО ФЛОТА НА ГЕРМАНИЈА

Хајко Мас за три месеци имал трипати технички проблеми со авионите

пред 1 месец
ТРЕБАЛО ДА ПОЛЕТА ОД ФРАНКФУРТ

Расипана клима предизвика паника во авион – меѓу патниците и Дејан Ловрен

пред 1 месец
Свет

При пад на авион во Мексико 13 загинати

пред 1 месец
ИСТРАГАТА ЗА ФАТАЛНОТО СЛЕТУВАЊЕ НА ШЕРЕМЕТЈЕВО

Како на Титаник – бизнис класата се тепала за своите торби, додека патниците од економската класа умирале

пред 1 месец
ВО РУСКИОТ ПАТНИЧКИ СУХОЈ ЗАГИНАА 41 ЛИЦЕ

Шокантно видео – паника и ужас во авионот кој се запали на Шереметјево

пред 1 месец
Инцидент на аеродромот во Москва

Се запали сухој на Шереметјево, најмалку еден загинат

пред 2 мес.
Македонија

Гостиварец починал во авион на релација Базел-Скопје

пред 2 мес.
со распон на крилата од 117 метри

Најголемиот авион на светот успешно го заврши првиот лет (ВИДЕО)

пред 2 мес.
продолжуваат судирите

Силите на либискиот генерал срушија авион над Триполи (ФОТО)

пред 2 мес.
Податоци од истрагата за паднатиот авион на Солунска Глава

Од Комитетот за истраги потврдуваат: Пилотот на цесната имал дозвола за слетување на скопскиот аеродром (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Сопругата адвокат, сопругот бизнисмен

Патничката во цесната братучетка на поранешната бразилска претседателка Дилма Русеф

пред 3 мес.
Спасувачките единици на терен

Продолжува акцијата да се дојде до урнатиот авион на Солунска Глава

пред 3 мес.
Летал кон Софија

Авион од типот Цесна исчезна од радарот кај Солунска Глава

пред 3 мес.