Ознака: авион
НЕСРЕЌА ВО КОЛУМБИЈА

Авион се урна во населба, најмалку седуммина загинати

пред 3 дена
Избегната авионска несреќа

Авион морал принудно да слета поради истурено жешко кафе во пилотската кабина

пред 6 дена
на пат кон Блед каде ќе учествува на стратешки форум

Драма над Словенија: Гром удри во авионот во кој летал Ивица Дачиќ

пред 2 недели
Летал од Москва кон Париз

Авион на „Ер Франс“ принудно слета во Луксембург

пред 1 месец
птици влегле во моторите на руски авион

Руски авион слетал во поле, 23 патници се повредиле

пред 1 месец
ќе лета од 2022 година

САД и Франција прават патнички авион два пати побрз од брзината на звукот (ВИДЕО)

пред 1 месец
Свет

Драма во Амстердам: Судар на два патнички авиони (ФОТО)

пред 2 мес.
Економија

М-НАВ: Авионот на „Туркиш ерлајнс“ по одлука на пилотот се вратил во Истанбул

пред 2 мес.
АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ТЕКСАС

„Кинг ер“ се урна во хангар, најмалку десетмина загинале во стравотна експлозија

пред 3 мес.
АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО СИБИР

Две лица загинале при принудно слетување на руски „ан-24“ (Видео)

пред 3 мес.
„Блиска средба“ на руски авион и НАТО брод во Балтичко Море

Руски авион „Су-24“ прелета над носач на авиони на НАТО (ВИДЕО)

пред 3 мес.
По падот авионот целосно изгорел

Се урна авион на Хаваи, загинаа сите патници и челенови на екипажот

пред 3 мес.
ќе може да прелета до 7.560 километри во еден правец

Ербас најави нов авион за долги летови кој треба да го „победи“ Боинг

пред 3 мес.
само неколкумина од 166-те патници побарале медицинска помош

На авион му експлодираа гумите за време на слетување на аеродром во САД (ВИДЕО)

пред 3 мес.
СЕ НАДЕВААТ ДЕКА НЕМА ДА ИМА НОВИ „ИЗНЕНАДУВАЊА“

Заврши малтретажата на 150-те патници – авионот за Хургада конечно на писта

пред 3 мес.
ИМ СКИСНАЛ ОДМОРОТ УШТЕ ПРВИОТ ДЕН

Тргнале за Хургада, заглавиле на скопскиот аеродром – 6 часа чекаме, авион нема!

пред 3 мес.
напнато над балтикот

Руски „сухој“ пресретна американски и шведски шпионски авион над Балтикот (ВИДЕО)

пред 3 мес.
ПРОБЛЕМИ СО ВЛАДИНИТА АВИО ФЛОТА НА ГЕРМАНИЈА

Хајко Мас за три месеци имал трипати технички проблеми со авионите

пред 4 мес.