Ознака: Астра зенека
Македонија

Греота е да се фрлат: Данска ќе ни даде „Астра Зенека“ откако ги забрани за своите граѓани

пред 1 месец
истражување

Идеалната вакцина е комбинација од Астра Зенека и Фајзер

пред 1 месец
Македонија

Се потрошија „Астра Зенека“

пред 3 мес.
Свет

АстраЗенека е поефикасна кај повозрасни

пред 3 мес.
Македонија

Филипче дефинитивно одлучи дека Астра Зенека нема да се дава на помлади од 60 години

пред 4 мес.
Македонија

Aстра Зенека сепак ја згрутчува крвта, иако во ретки случаи

пред 4 мес.
Македонија

Стигнаа вакцини од Ковакс, власта уште нема донесено ниту една

пред 4 мес.
Свет

И Кипар ја суспендира „Астра Зенека“

пред 5 мес.
Свет

Ja згрутчува крвта: Германија ја прекина вакцинацијата со Астра Зенека

пред 5 мес.
Регион

Додека Македонија ги чека првите дози на АстраЗенека ЕУ ја прекинува вакцинацијата

пред 5 мес.
Регион

Вучиќ, денеска на аеродромот во Сараево ќе го предаде контингентот вакцини на компанијата „Астразенека“, што Србија ги донира на БиХ

пред 5 мес.
Свет

Вакцината на АстраЗенека тема на дебатата во СЗО

пред 6 мес.