Ознака: амбасадор
Македонија

Наместо Пендаровски и Заев, бугарскиот амбасадор се поклони на гробот на Гоце Делчев

пред 2 мес.
Свет

Американскиот амбасадор во Москва повикан да се врати во САД на консултации

пред 2 мес.
Македонија

Андреј Жерновски кандидат за амбасадор во ОН

пред 4 мес.
Македонија

По повеќе од една година откако беше назначен, Дане Талески заминува на амбасадорското место во Брисел

пред 6 мес.
Македонија

Груби до Бомгартнер: Нашите граѓани дадоа големи напори за заеднички евроатлантски сон и заслужуваат награда од ЕУ

пред 7 мес.
особено мисли на законот за Специјалното јавно обвинителство

Тимоние: Претстојните месеци да се искористат на најдобар начин за да може реформите целосно да се спроведат

пред 2 години
не се соопштува кога ќе ја преземе должноста

Мари Брнс изгласана за американски амбасадор во Македонија

пред 2 години
Амбасадорот Виктор Габер пред втората средба на македонско-грчката комисија

Учебниците по историја и географија на тапет

пред 2 години
прва жена дипломат од оваа земја

Саудиска Арабија именува принцеза за амбасадор во САД

пред 2 години
ЗАГЛАВИ ПРОЦЕДУРАТА ЗА НОВАТА АМБAСАДОРКА

Номинацијата на Кети Бирнс пратена кај Трамп, Бејли останува во Скопје уште 5-6 месеци

пред 2 години
Свет

Севернокорејскиот в.д. амбасадор во Рим побарал политички азил

пред 2 години
Пратенички прашања

Писмото на амбасадорот Бејли ќе го растресе Републичкиот судски совет

пред 2 години
Бугарскиот дипломат официјално стапи на функцијата

Димитров се сретна со новиот бугарски Амбасадор во Македонија

пред 3 години
АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР ВО АТИНА ЗА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО

Џефри Пјат: Преспанскиот договор е компромис во кој САД силно веруваат

пред 3 години
Веста за нејзиното номинирање е објавена на официјалната страница на Белата куќа

Трамп ја номинираше Кејт Мери Бирнс за иден амбасадор во Македонија

пред 3 години