Ознака: амандмани
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Амандманите што ги спомена Митрески не се поднесени од нашите пратеници

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: Владата предводена од Зоран Заев нема слух за проблемите на граѓаните

пред 3 мес.
Македонија

СДСМ: Во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за СЈО секаде стои Република Северна Македонија

пред 2 години
СЕ ОТВОРААТ АМАНДМАНИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО

ВМРО-ДПМНЕ го брише СЈО и го претвора во специјално одделение

пред 2 години
Македонија

Амандманите се разгледуваат, утре нова рунда преговори за СЈО

пред 2 години
Македонија

Поднесени ли се или не амандманите?!

пред 2 години
Македонија

Правда ги чека амандманите од ВМРО-ДПМНЕ – власта оптимист дека може да се најде решение

пред 2 години
ВТОРА РУНДА ПРЕГОВОРИ ЗА ЗАКОНИТЕ ЗА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Менкиноски во ташната не носи амандмани, чека писмен одговор од Дескоска за трите услови

пред 2 години
Македонија

Хан и Могерини со честитки по изгласувањето на уставните амандмани (ВИДЕО)

пред 2 години
ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во дебатата за измени на Кривичниот Законик

Мицевски: Заев тргува со правото и правната држава

пред 2 години
Од независната пратеничка група, Алијансата на Албанците, Беса и Мухамед Зекири

Поднесени седум амандмани на уставните измени

пред 2 години
Економија

Прифатени осум амандмани на Предлог законот за личен доход

пред 2 години
Македонија

Лавров: Странски дипломати учествуваа во поткуп и уценување на пратениците да гласаат за уставните амандмани

пред 2 години
Македонија

Бошњаковски: Дебатите за уставните амандмани се отворени и на нив може секој да учествува

пред 2 години
Собранието го усвои амандманнот за "Република Северна Македонијa"

Стојановска: Македонија ќе ја снема без грам барут, Димитров: Како да живееме на различни планети

пред 2 години
Македонија

Утре продолжува собраниската расправа за уставните амандмани

пред 2 години
УШТЕ ЗАДАВА УДАРИ

Коѕијас: Нацрт-амандманите не се во духот на Преспанскиот договор

пред 2 години
Македонија

Заев: АСНОМ не се брише, туку ќе се спомене два пати

пред 2 години
Македонија

Уставните амандмани се уште полоши од договорот од Преспа

пред 2 години
УСПЕШНИ КОНСУЛТАЦИИ

Согласност меѓу Заев и „независните“ од ВМРО-ДПМНЕ – амандманите ќе влезат во сила кога Грција ќе го ратификува Договорот

пред 2 години